:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Odwaga przy koniach - pomóżcie!

Dodano: 2014-03-26 20:56:48

• ol22wia 2014-03-26 20:56:48

Jestem nowa na galopuje.pl. Od niedawna zaczęłam jeździć konno, ma tylko jeden problem kiedy np. koń wchodzi mi w środek ujężdżalni od razu się spinam i tracę kontrolę nad zwierzęciem. CO ROBIĆ?

odpowiedz cytuj
  • rumel 2014-03-26 22:03:32

najkrócej? - wrócić na lonżę i "odpiąć"  ją dopiero gdy nauczysz się kontroli nad koniem, inaczej będziesz "końsekwentnie robiona w konia przez konia"...

odpowiedz cytuj
  • siwa77 2014-03-27 18:47:23

Myślę, że każdy przez to przechodził. I wszystko zależy od tego kto cię uczył, i jak. W każdym razie polecam ci częstsze jazdy, więcej czasu spędzania z koniem - czy to w stajni, czy przy czyszczeniu, czy chociażby na spacerze. Oswoisz się wtedy lepiej z tymi zwierzętami i będziesz o wiele pewniejsza. Ale przede wszystkim - zgłoś się do instruktora. On ci powie co robić, jeśli oczywiście jeździsz w prawdziwej stajni.

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2014-03-28 12:14:18

Dużo też zależy od Twojego nastawienia, przed jazdą powiedz sobie "O nie dzisiaj nie wejdziesz mi koniu do środka!" I twardo się tego trzymaj,ja czujesz że koń zaczyna coś kombinować to od razu mu zabraniaj i każ mu chodzić tak jak ty chcesz. Więcej pewności siebie ;) 

odpowiedz cytuj
  • Saphira15 2014-03-29 23:28:59

najkrócej? - wrócić na lonżę i "odpiąć"  ją dopiero gdy nauczysz się kontroli nad koniem, inaczej będziesz "końsekwentnie robiona w konia przez konia"...Jazda na lonży nie uczy kontrolować konia, bo wtedy to instruktor nim kieruje. Najlepszym sposobem jest po prostu jazda luzem, ale pod okiem instruktora. Najlepiej ucz się kontroli nad koniem w stępie i nie spinaj się, kiedy koń wchodzi do środka. Przecież nie dzieje się nic strasznego ;)

odpowiedz cytuj
  • kurak7 2014-03-30 01:27:34

więcej pewności siebie oraz konsekwencjiwarto też zastanowić się, czy wysyłasz koniowi dobre sygnały, czy nie robi tego, bo nie wie o co Ci chodzi.Jeśli masz w tej ostatniej kwestii wątpliwości porozmawiaj o tym z instruktorem - nawet nie koniecznie w trakcie zajęć tylko po.

odpowiedz cytuj
  • Muszelkowa6 2014-03-30 14:09:54

Nigdy nie miałam takiego problemu jednak kilka osób które uczyłam tak miały . Moja rada ? Zawsze kiedy mój uczeń ma takie zachowanie podchodzę do konia , każę mu puścić wodzę , zamknąć oczy i prowadzam go przez kilka minut w taki to przedstawiony sposób . Jeśli takiej opcji nie ma to spróbuj złapac wodzę jedną ręką i zacząć głaskać konia . Powinno pomóc :) .

odpowiedz cytuj
  • gniada1407 2014-06-30 13:56:15

Koń, na którym jeżdże też tak robił. Daj wewnętrzną łydke za popręg, to będzie chodził ścianą. Musisz być bardziej pewna siebie.

odpowiedz cytuj
  • koniarka13 2014-07-18 15:41:14

Jeśli się boisz znaczy to, że nie jesteś jeszcze gotowa na samodzielne jazdy, nie umiesz odpowiednio kierować koniem. Skoro instruktor nie nauczył cię takich rzeczy na lonży, świadczy to o złym nauczaniu przez niego.Ps.Jeśli już się nauczysz kierować, to nie panikuj od razu jak ci koń wjedzie do środka. Najwyraźniej nikt ci nie mówił o tym, że koń wyczuwa twój lęk i spięcie.=)

odpowiedz cytuj
  • koniarka13 2014-07-18 15:45:13

To prawda, jazda na lonży nie uczy kierowania koniem. Dziwi mnie tylko dlaczego ci instruktor nie powiedział jak się koniem kieruje wcześniej, przed jazdą.

odpowiedz cytuj
  • Niki2004 2015-03-17 15:20:52

Każdy na początku przez to przechodził. Moim zdaniem najlepszym pomysłem była by jazda jak to moja instruktorką mówi: "udając, że jeździsz sama", dopóki nie nauczysz się kontrolować konia. Cała rzecz polega na tym, że jeździsz normalnie, jeździsz po całym kółku na ujeżdżalni, sama kierujesz koniem itp., tylko, że na bardzo długiej lonży. Jeżeli Twoja instruktorka nie jest leniwa, może się na to skusi. Ja gdy miałam jakieś problemy, to tak właśnie robiliśmy i zawsze skutkowało mimo tego, że instruktorka po lekcji ze mną była trochę zmęczona, szczególnie jak jeździłam na Oskarze :)Powodzenia!

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"