:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

ostrogi - po co?

Dodano: 2014-02-18 11:12:18

• kara999 2014-02-18 11:12:18

Myślę o ostrogach,moja instruktorka powiedziała,że jak najbardziej.Potrafie galopować,skakać,zebrania stęp kłus,piaff,chody boczne i w tył. Skaczę 110około.Oksery,stacjonaty,kżyrzaki i (nie wiem jak się pisze ale wymawia się tak)tripelbary.I czy w skokach są potrzebne?Ale najpierw mi napiszcie co to wogólejest,bo jestem ciemna w temacie

odpowiedz cytuj
  • SrokatyArab 2014-02-18 11:46:48

Coś ostatnio jakaś moda na te piaffy. A może choroba? Wygląda na to, że zaraźliwa.A jakie chody w tył potrafisz? Skoro nie wiesz co to są ostrogi i do czego służą to po co chcesz je kupować? Tak sobie, byle coś kupić? Instruktorka nie wyjaśniła?Droga kara999 widzisz, tak to już jest, że kłamstwo zazwyczaj wychodzi na jaw. Wystarczy na prawdę odrobina doświadczenia żeby z daleka wyczuć, że ktoś bajki opowiada. Niestety nikt ci nie uwierzy we wszystkie umiejętności, które wymieniłaś oraz to, że instruktorka (o ile faktycznie jest instruktorką) pozwoliła ci kupić ostrogi, a przez to też nikt nie potraktuje poważnie.

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2014-02-18 18:05:05

Mój instynkt zbawiania świata znów jest silniejszy niż zdrowy rozsądek. kara999, tu naprawdę nie siedzą same jelenie. Widać, że nie masz pojęcia, o czym piszesz.  Kiedyś jakiś dzieciak usiłował mnie przekonać, że tydzień wcześniej był na wycieczce w stadninie w Janowie Podlaskim (ok), gdzie dali mu do jazdy (fail 1-wątpię, żeby była porządnie zajeżdżona, nawet nie biegała na wyścigach) arabską megagwiazdę Pianissimę (fail 2-takiego konia by dali komuś z ulicy?). Chciał to udowodnić, wstawiając jej zdjęcia (fail 3-jedno znałam wcześniej i ewidentnie przedstawiało jej matkę, drugie było przeklejone z innej strony i nawet z podpisem fotografa-fail 4). Kiedy w końcu napisałam mu, że Pianiska dawno temu wyjechała do Stanów i fizycznie nie było jej w stadninie (gwóźdź do trumny, czyli oczywisty fail 5), dziwnie zamilkł, a potem stwierdził, że się nie znam. Nie idź tą drogą, naprawdę. Takie rzeczy się ZAWSZE wydają, a wstyd jest wtedy dużo, DUŻO większy niż kiedy się pyta normalnie od początku. Oczywiście są też tacy, którzy czerpią energię do życia z wkurzania innych i patrzenia, jak się pienią, dlatego też na wszelki wypadek mam zamiar jak (prawie) zawsze zachować spokój. Takich, co lubią, kiedy inni próbują zbić ich rzeczowymi argumentami, jest jakoś mniej.A co tam, wierzę w ludzi. Żeby nie było, że jedynym moim zajęciem jest nauczanie innych o internetach-jeśli chodzi o same ostrogi, to mogą być potrzebne lub nie w zależności od jeźdźca i konia. Ogólnie ich funkcją jest wzmocnienie sygnału łydki- końcówki skupiają nacisk w jednym miejscu. Jeśli ktoś ma nawyk podkopywania konia piętą albo ogólnie nie do końca kontroluje ruchy swoich nóg, lepiej niech poczeka z ostrogami. Czasami fajnie jest poczuć trochę adrenaliny na jeździe, ale to byłoby średnio przyjemne na koniu przyspieszającym za każdym przypadkowym ruchem, koniu zatrzymującym się nagle, uskakującym w bok, brykającym albo wręcz dębującym od źle użytych ostróg, bo i takie przypadki się zdarzają. Mogą być pomocne także w skokach, ale trzeba wiedzieć, co chce się nimi osiągnąć i jeszcze potem umieć to osiągnąć.

odpowiedz cytuj
  • izapyza 2014-02-19 17:00:28

OMG... Zastanawiam sie, czy to juz podchodzi pod choroby psychiczne co ludzie wygaduja na tym forum? Poczytałam posty autorki i jej porady sa bezcenne... Galop przez 25 minut... LoL "Moja trenerka uważa,że różne rozplanowania na różnych koniach.Chcesz w punktach proszę bardzo,ale to co napisze nie tyczy się wszystkich koni,gdzyż zgadzam się ze Srokatym Arabem,ze zalezy to od konia.5 min w jedną i w drugą strone(10min) drugim śladem na hali,chć może być pierwszy slad20 min kłusa-na 10min volta i zmiana kierunku jakieś inne figury,osemki serpentyny,wezyki5min luznej wodzy a potem galop przez 25min i w galopie zmiany kierunku i skoki"

odpowiedz cytuj
  • bazyl-lewko 2014-02-19 20:25:52

Myślę o ostrogach,moja instruktorka powiedziała,że jak najbardziej.Potrafie galopować,skakać,zebrania stęp kłus,piaff,chody boczne i w tył. Skaczę 110około.Oksery,stacjonaty,kżyrzaki i (nie wiem jak się pisze ale wymawia się tak)tripelbary.I czy w skokach są potrzebne?Ale najpierw mi napiszcie co to wogólejest,bo jestem ciemna w temacieostrogi to WOGÓLEJEST DLA CIEMNYCH W TEMACIE !

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"