:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Palcat problem z palcatem jazda konna

Dodano: 2011-08-08 18:02:46

• Aisa 2011-08-08 18:02:46

Mam taki palcat który jest do skoków i dla kucy ( mam go od mamy ) . Czy nadaje sie do jazdy na koniach i innych dyscyplin jazdy ?

odpowiedz cytuj
  • Zelatynka544 2011-08-08 18:25:00

Jak dla mnie to każdy palcat czy bat nadaje się do wszystkich koni. A co do dyscyplin to nie weźmiesz np. bata ujeżdżeniowego na zawody ze skoków xD

odpowiedz cytuj
  • AdaRadkiewicz3 2011-08-08 21:31:31

Nadaje się, ale najlepiej ograniczać palcat.. A działać łydkami! ;D

odpowiedz cytuj
  • Alfako 2011-08-09 12:35:22

Palcatem może być także gałązka, także co za różnica, czy teoretyczne zalecane przez producenta użytkowanie jest na małych koniach czy dużych ;).

odpowiedz cytuj
  • sandra22 2011-08-13 13:44:20

Palcat ujeżdżeniowy jest do ujeżdżenia, a niektórzy używają go do rekreacji bo jest dłuższy.:)Zwykły palcat jest do każdego konia z wyjątkiem kuca.Dla kucyków są specjalne baty, bo są małe. Sądzę z tego co wiem że nie warto używać palcata tylko ćwiczyć i wzmacniać łydki.Ale jeśli ktoś nie ma zbyt mocnych i silnych łydek ten używa bata. Do normalnego konia raczej nie używa się dla kuców bo jest zbyt krótki i nie dajemy rady klepnąć konia w zad tylko w brzuch lub słabiznę.:(

odpowiedz cytuj
  • Hippika 2011-08-13 13:52:16

Nadaje się, ale najlepiej ograniczać palcat.. A działać łydkami! ;D Yyy???? I znieczulić konia na łydkę. No genialny pomysł. Ja powiem tak. Palcat skokowy jak dla mnie jest do dupy, bo trzeba odrywać rękę od wodzy, żeby "popukać po zadku" konia, albo zadziałać za łydką. Polecam długie baty ujeżdżeniowe. I zdecydowanie nie polecam pchania konia przez godzinę czy dłużej łydkami! Nie odpowiada na łydkę? To łydka z batem. Z właśnego doświadczenia wiem, że potem koń chodzi jak w zegarku. ( w sensie, że reaguje na delikatną łydkę). Jeśli pchasz konia do przodu cały czas łydkami z całej siły to np. jak zrobisz dodanie??? 

odpowiedz cytuj
  • mimpi 2011-08-13 20:55:22

Zgadzam sie z wypowiedzią wyżej. Nie wiem czemu niektorzy uważają ,że jak ktoś jeździ z batem to ,że nie potrafi działac łyskami... Lepiej mieć bata i nim popędzac konia niż kopac i zniaczulic na łydki . Ja nei mam nic przeciwko jazdy z batem i uwazam ,ze to bardziej wychowawcze szczegolnie przy mołodych koniach. 

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"