:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Pierwsza jazda konno

Dodano: 2010-09-14 21:32:58

• marlenamr3 2010-09-14 21:32:58

Moja pierwsza jazda ogólnie była jakieś 12 lat temu a taka poważna to rok .Śmieszne chyba było moje wejście . Heh. Złapałam się za szyje konia i wdrapałam , nie włożyłam nogi w strzemię. "Jakoś weszłam - pomyślałam "    Ale teraz już nie mam gaf przy wsiadaniu , cóż praktyka czyni mistrza .... Wspomnienia jednak są niesamowite ! A jak było z Wami ? Jak Wy wspominacie swoje pierwsze jazdy ? Bo dla mnie to było coś pięknego ... Każdy koniarz chyba ma w pamięci takie chwile .   Dodaje fotkę , to była jedna z moich pierwszych jazd . Jeszcze ten strój ;p

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-09-14 21:40:18

Moja pierwsza jazda? Hmm, pamiętam, że dostałam wtedy siwiutką klaczkę Pasje. Oczywiście początek to pełen stres bo to nowa stajnia, przed jazdą widziałam jak juz dobrze jeżdżą inni jeźdzcy, więc bałam się co pomyślą o mnie ;D Teraz to się wydaje śmieszne, bo każdy przecież kiedyś zaczynał od zera ;) No ale cóż, miałam tylko 9 lat ;). a tak poza tym to było bardzo miło i wesoło, każdy sobie wzajemnie pomagał, dawał rady i wogóle ;)

odpowiedz cytuj
  • nostalgiaa 2010-09-14 22:08:12

jeeej. ja tego nie pamiętam.byłam mała. ale po kilkuletniej przeerwie gdy wsiadłam na konia to pamiętam, że moja pierwsza jazda była na koniu imieniem Lektor. nie pamiętam tego za dobrze, ale wiem, że mi się podobało.na Lektorze miałam kilkanaście jazd i później znów przerwa.po przerwie po raz pierwszy wsiadłam na Rolanda. :)

odpowiedz cytuj
  • Ksekresi 2010-09-14 22:21:55

Emm jamoja doskonale pamietam jechalam na Mantusie  siwy wałach   bylam bardzo zestresowana  ijeszcze  w dodatku mialam jeansy,nie bylam przygotowana wogole  ;))

odpowiedz cytuj
  • kara366 2010-10-27 16:36:59

moja pierwsza jazda była jak miałam może z 4 lata, ale to było na jakimś festynie na kocyku oprowadzała mnie jakaś kobieta i pamietam, że od tamtej pory tak się zakochałam w koniach, że po prostu chciałam jak najwięcej czasu z nimi spędzać itd. :)

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-10-27 21:02:02

Heh... moja pierwsza taka w pełni samodzielna jazda była w stadninie na wczasach. Wsiadłam wtedy na konia z pomocą instruktora i jakoś tam jechałam nie za dobrze, w dodatku też byłam w dżinsach i zastanawiam się czemu było mi w takim stroju wygodnie ;)) Ale przy zsiadaniu co też to było..... nie wyjęłam lewej nogi ze strzemienia, przyklękłam na siodle kolanem prawej nogi i w ten oto dziwaczny sposób chciałam zeskoczyć z konia. Gdyby nie instruktorka, która mi kazała usiąść z powrotem w siodło, pewnie wylądowałabym pod koniem ;DStwierdziła wtedy, że jakąś figurę woltyżerską robię :D

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-10-27 21:06:35

W pełni samodzielna znaczy się: pierwszy raz bez prowadzenia konia w ręku przez kogoś, sama na otwartej ujeżdżalni i bez ciągłego pilnowania instruktora. Ale teraz się z tego śmieję, mam jeszcze gdzieś zdjęcia z tych moich wyczynów w siodle :)) xD

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-10-31 15:55:44

Moja pierwsza jazda konno była trochę stresująca, bo nowa stajnia, nikogo tam nie znałam. Byłam wtedy na obozie konnym. Oglądając poprzednią jazdę myślałam że wszyscy się będą ze mnie śmiać bo widziałam jak jeżdżą inni uczestnicy obozu. Gdy zaczęła się jazda najpierw stępem po padoku, później na lonże i kłus... Co jakiś czas, (wyda wam się to głupie i śmieszne) podglądałam czy nikt się nie śmieje xd. Nikt się nie śmiał, a ku mojemu zaskoczeniu gdy przejeżdżałam koło koleżanek z obozu dawały mi różne wskazówki. Pierwszą jazdę wspominam bardzo dobrze. ;)

odpowiedz cytuj
  • Anarchia 2010-10-31 18:41:16

Hehe, no nieźle;-)Moja 1 jazda konno była około 6 lat temu, w agroturystyce na koniu anglo-arabie klaczy o imieniu Majka ehh piękna klacz;-)Była to jazda na oklep, na lonży.. Pamiętam jak młody instruktor widząc jak mi się świetnie kłusuje przyspieszył konia do galopu ehh cudownie ;= )

odpowiedz cytuj
  • koniara926 2010-10-31 18:48:07

Moja pierwsza jazda na koniu była z 5 lat temu. Jednakże bylo to tak poprosotu na koloni jako wycieczka ;)Natomiast taka pierwsza poważna jazda miala miesjce w zeszłym roku w marcu. Zabawne było to, że chcąc wejść na konia niemalże spadłam a schodząc jakoś się zsunęłam calkowicie innym sposobem. xDPodczas tej pierwszej jazdy, byłam oczywiście na lonży. Pamiętam, że uczyłam się anglezować w stempie, kłusie (w kłusie od razu mi się spodobało) i uczyłam się kierować konia. Wspominając to teraz, wydaje mi się takie łatwe! ;)

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-11-01 10:57:28

Hehe, no nieźle;-)Moja 1 jazda konno była około 6 lat temu, w agroturystyce na koniu anglo-arabie klaczy o imieniu Majka ehh piękna klacz;-)Była to jazda na oklep, na lonży.. Pamiętam jak młody instruktor widząc jak mi się świetnie kłusuje przyspieszył konia do galopu ehh cudownie ;= )Szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć że na 1 jeździe instruktor popędził konia do galopu?1 jazda i już galop? Mi też świetnie szło w kłusie aż pani się dziwiła że wcześniej nie jeździłam i jakoś nie galopowałam. No nie wiem moim zdaniem jest to dziwne... :) 

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"