:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Pierwszy Galop i coś jeszcze

Dodano: 2013-10-24 16:44:11
: Ujeżdżenie

• AniviaxD 2013-10-24 16:44:11

Hej ! ;3 nie długo będę miała 5 lekcję jazdy konnej i pani powiedziała : Dobrze Ci idzie więc jeśli będziesz chciała to następnym razem zaczniemy galop" Oczywiście że się zgodzę ale boję się troszkę i mam takie głupie mniemanie że może mi konik sam za cwałować. (jeżdżę na ujeżdżalni). Czy to możliwe że koń za cwałuję i wpadnę np na ścianę ? xD tak wiem głupia jestem że takie pyt. zadaję no ale cóż;3. Aha i jeszcze jedno chciała bym was się do pytać jak widzi koń ? bo np jak by jechał sam to nie wpadnie na ścianę czy coś takiego (kol mi tak powiedziała)bo mi się wydawało że Konie widzą w odległości 2m ale możecie mi wytłumaczyć? (A co do Galopu to się pytam bo ostatnio jak Anglezowałam to mi Konik sam za Galopował a ja jeszcze nic nie umiałam  i prawie spadłam ;p)

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2013-10-24 17:49:16

też się tak kiedyś obawiałam ale raczej nie zacznie cwałować i napewno nie wpadnie na ściane!                                                                                        powodzenia w galopie!!

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2013-10-24 17:55:25

Spokojnie koń głupi nie jest i na pewno na ścianę nie wpadnie ;) Myślę że na początku będziesz galopować na lonży więc się nie masz co bać. Zresztą galop jest dużo przyjemniejszym chodem niż kłus, tyle tylko że szybszym ;)Koń na ujeżdżalni nie da rady cwałować, do cwału koń potrzebuje bardzo dużego terenu. Z widzeniem koni jest trochę trudniejsza sprawa i nie potrafię Ci tego wytłumaczyć, ale wpisz sobie w google widzenie u koni i powinnaś coś znaleźć. 

odpowiedz cytuj
  • LoveBarwa 2013-10-25 17:31:45

Z tym wpadaniem konia w ścianę to jakaś bzdura, ktoś chciał Cię nastraszyć. Koń nie widzi jedynie tego, co ma bezpośrednio przed swoim nosem i za swoim zadem, a tak poza tym bardzo dobrze widzi dookoła siebie. Dlatego jego oczy są umiejscowione bardziej z boku. Jedno jest pewne - normalny, zdrowy na zmysłach koń sam z siebie nie wpakuje się w ścianę. A co do tego galopu, to piata lekcja to bardzo wcześnie jeszcze. Zapewne ten pierwszy galop odbędziesz na lonży, nikt Cie nie puści od razu samą na rozpędzonym koniu, musisz wyćwiczyc sobie najpierw dosiad w galopie na lonży. Tak wiec bez obaw. Dziwi mnie tylko że ten galop już na piątej lekcji. Jak w tych szkółkach teraz uczą to głowa mała.

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2013-10-25 17:51:11

LoveBarwa - Instruktorzy są teraz strasznie nieodpowiedzialni, ja swój pierwszy galop miałam na pierwszej lonży, drugi raz w życiu na grzbiecie konia - nie muszę chyba mówić, że i dla mnie i dla konia nie było to zbyt przyjemne przeżycie? :D

odpowiedz cytuj
  • LoveBarwa 2013-10-26 14:11:18

Sevethe - no domyślam się. Sama miałam pierwszy galop na 12 lekcji, co prawda nie tak wcześnie jak Ty, ale tak czy siak zbyt wcześnie. Nie umiałam jeszcze dobrze kłusa ćwiczebnego ani w pólsiadzie i skończyło się na tym, że długo bałam się galopu. Najpierw musiałam przełamać ten strach, by w ogóle zacząć mysleć o wysiadywaniu czy czymkolwiek. Strasznie długo trzymałam się siodł w galopie i każde zagalopowanie było dla mnie stresem. Lepiej by było poczekać, aż odnajdę się w kłusie, a pierwszy galop byłby przyjemnością, albo przynajmniej mniejszym stresem. Niestety teraz uczy się szybko i niedokładnie. Niektórzy chwalą się, że po miesiącu nauki jazdy już galopują i skaczą, ale boję się pomyśleć o jakosci ich jazdy. Bo w to, że galopują, klepiąc tyłkiem niemiłosiernie w koński grzbiet i skaczą, chwytając równowagę na wodzach, to nie watpię. Bo realia nauki jazdy w przecietnej szkółce w Polsce są porażające...

odpowiedz cytuj
  • AniviaxD 2013-10-26 17:36:19

no oczywiście że na ląży ;3 ale ja mam lekcje prywatne i ona jest mistrzynią w czymś . nie chodze do zwykłej szkółki . Pani poprostu powiedziła że bardzo dobrze mi idzie więc jak : BEDĘ CHCIAŁA zaczniemy galop ;) myślę że jest odpowiedzialna, tylko może poprostu jakoś mi lepiej idzie? (nie to że się chwale ale nie mam innego wytłumaczenia bo odpowiedzialan jest i nigdy nic na siłę zawsze się pyta czy jestem gotowa i wgl.) ;)

odpowiedz cytuj
  • AniviaxD 2013-10-26 17:40:55

Hej ! ;3 nie długo będę miała 5 lekcję jazdy konnej i pani powiedziała : Dobrze Ci idzie więc jeśli będziesz chciała to następnym razem zaczniemy galop" Oczywiście że się zgodzę ale boję się troszkę i mam takie głupie mniemanie że może mi konik sam za cwałować. (jeżdżę na ujeżdżalni). Czy to możliwe że koń za cwałuję i wpadnę np na ścianę ? xD tak wiem głupia jestem że takie pyt. zadaję no ale cóż;3. Aha i jeszcze jedno chciała bym was się do pytać jak widzi koń ? bo np jak by jechał sam to nie wpadnie na ścianę czy coś takiego (kol mi tak powiedziała)bo mi się wydawało że Konie widzą w odległości 2m ale możecie mi wytłumaczyć? (A co do Galopu to się pytam bo ostatnio jak Anglezowałam to mi Konik sam za Galopował a ja jeszcze nic nie umiałam  i prawie spadłam ;p)A to jeszcze nic nie umniałam to chodzi o Galop bo nigdy nie miałam XD anglezować i ćwiczebny umiem ;P

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2013-10-26 18:46:59

Spoko, rozumiem, że ktoś może być utalentowany i zacząć jeździć w danym chodzie trochę wcześniej, ale w życiu nie uwierzę, że wszystko idealnie umiesz po pięciu jazdach. Nie chcę Cię urazić, ale podejrzewam, że ledwo trzymasz się na koniu - świadczy o tym przede wszystkim to, że "prawie spadłaś" jak koń zagalopował - ktoś, kto umie jeździć ewentualnie by się zachwiał z zaskoczenia (no chyba, że trwałby tak sobie w całkowitej zadumie :D). Uwierz mi, nie warto zaczynać galopu przed wypracowaniem pozostałych chodów, nawet na lonży. Ja zaczęłam, bo miałam strasznie nieodpowiedzialną instruktorkę i naprawdę uważam, że lepiej jest z tym poczekać.

odpowiedz cytuj
  • AniviaxD 2013-10-26 18:56:32

no bo on mi tak nagle podskoczył i się wyrwał to i ty byś się zsuneła ;p a w ćwiczebnym to nawet w siodle nie latam . bez przesady idealnie może nie no ale skoro brykną i zagalopował to jednak nie zbyt łątwo się utrzymać ;_; a nie spadłam jednak tylko spanikowałam bo nie wiedziałam co robić ;p . już nie krytykujcie tak tych instruktorów ! :P:P napoewno jesze mam duuuzo do nauczenia no ale .

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2013-10-26 19:03:14

Ja genialnie nie jeżdżę, mam za sobą dopiero cztery miesiące jazdy, ale wielokrotnie konie mi się wyrywały same z siebie do galopu, niektóre (jeden taki uroczy wariat) przy tym jeszcze dorzucając bryki, jazdę bokiem i szarpanie głową (+ raz koń sam z siebie - albo raczej "sam z konia przede mną" - wyrwał do cwału, uwierz, to też jest niezłe "wyrwanie do przodu", zwłaszcza jak koń dosłownie cały czas przyśpiesza, bo nie może dogonić tego przed nim), i jakoś się nie zsunęłam. xDNo właśnie, masz dużo do nauczenia. A nie przechodzi się do następnej rzeczy nie opanowując poprzedniej. W jeździectwie nie ma drogi na skróty.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"