:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Pierwszy galop ;)

Dodano: 2010-11-11 15:50:31

• karolina23773 2010-11-11 15:50:31

Hej ;)Chciałabym się od was dowiedzieć jak to było z waszym pierwszym galopem? ;)Bo ja jestem już dłuższy czas na etapie kłusa, ale jestem gotowa tak na poważnie zacząć galop ;)Oczywiście już galopowałam, ale to było na oklep ;)Wiem może się to wydać trochę dziwne ale kocham galopować na oklep;W ogóle bezpiecznej czuję się siedząc bezpośrednio na koniu niż w siodle .Czy to że galopowałam już na oklep pomoże mi się przemóc do galopu w siodle ?Opowiedzcie o swoim pierwszym galopie ;)

odpowiedz cytuj
  • nostalgiaa 2010-11-11 16:08:20

już pisałam ale wypowiem się jeszcze raz. dla Ciebie wszystko. xdco do tego galopu na oklep to tak. to może Ci pomóc. jak sama wiesz jazda na oklep wzmacnia nasz dosiad. :)mój pierwszy galop. hmm. to było coś świetnego. :) co prawda jeszcze nie wiedziałam jak galopować i wgl, ale ten galop był w terenie więc wiesz. :)a moja pierwsza lekcja była w marcu na Rolandzie. :) najpierw miałam kłus ćwiczebny co było katorgą. xdale jak wyszłam na padok to już było super i zaczęłam galopować. a na sam koniec zaczęłam się ganiać z Palomą. xd

odpowiedz cytuj
  • konikkasia 2011-04-06 17:40:25

tak to pomoże ci się przem0c przjeścna galop w siodle chociaż po prze jazdę na oklep dużo ćwiczysz - w sensie utrwalasz sobie i łatwiej ci póżniej jezdzić w siodle - na początku będziesz pewnie podskakiwać ( obijać się o tylny łęk , nie utrzymywać sie w siodle ) ale nie martw się kilka jazd galopem , mocne trzymanie sie łydkami i juz będzie lepiej

odpowiedz cytuj
  • konikkasia 2011-04-06 17:42:47

mój pierwszy galop był super galopowałam w tedy na płaży tak jak już pisałam że troche podskakiwałam ale było super bardzo mi sie to poidobało to jest fejne i przyjemne

odpowiedz cytuj
  • Italika 2011-04-06 18:40:34

Haha . Mój pierwszy galop to było poniesienie przez konia. Byłam w takim szoku, że nawet nie wiedziałam co się stało. :D A taki poważny galop to w terenie. Było zarąbiście. Galop był mocno  wyciągnięty, bo na czołowego poszedł najszybszy koń w stajni. A na padoku jeżdżę na koniu miękkim, który ma dosyć szeroki wykrok i nie wybija mnie zbyt mocno. A od tego czasu zakochałam się w galopie. Często galopuję. Tylko od czasu do czasu idę na lonżę w galopie, bez strzemion, żeby poprawić dosiad. ;)

odpowiedz cytuj
  • korona2001 2012-05-01 20:33:40

Mój pierwszy galop był w terenie - było .... supcioOczywiście ja na twoim miejscu pogalopowałabym na oklep żeby potem umieć w siodle dobrze usiąść w galopie :D

odpowiedz cytuj
  • -koniara123- 2012-05-02 07:28:25

Mój pierwszy galop , był zamierzony. W terenie, było kilka długich prostych. Nie wiedziałam jak dawać łydki, ale Kasia(instruktorka) mi wytłumaczyła. Była 1 czy 2 nieudane próby,ale jakoś wyszło. Ja jeździłam wtedy ok. 1,5 miesiąca. Ja też lubię galopować na oklep,ale na Lali , na Siwym nie. Siwy ma 180cm . i niewygodnie się w kłusie jedzie na oklep, a co dopiero w galopie. Lala ok. 158cm , każdy chód da się wysiedzieć. Myślę że z tym galopem w siodle dasz sb radę, na oklep czujesz się bezpiecznie, to myślę że w siodle też . ;P

odpowiedz cytuj
  • Harika 2012-05-13 14:51:53

Ja swój pierwszy galop miałam całkiem nie dawno na lonży ;) Na początku wydawało mi się że nie dam rady i spadnę XD ale potem było całkiem nieźle. Teraz wydaje mi się to całkiem fajne! ;P 

odpowiedz cytuj
  • frygana4 2012-07-04 21:15:46

najpierw miałam galop niekontrolowany xD Konie nam sie spłoszyły i mój hucułek z ostatniego w zastepie zrobił sie pierwszy ;> a taki normalny "pierwszy galop" to byl na starszym koniku i wyglądal pokracznie xD Diewczyna przedemna galopowała a ja staralam sie tylko nie spasc ;)

odpowiedz cytuj
  • emolkaa 2012-07-05 11:29:41

Mój pierwszy galop (tz zagalopowania na kilka foule) to była 10  jazda na lonży (w sumie "opanowałam" wszystkie chody po 12 jazdach i zaczęłam jeździć na padoku) . Na początku przesadnie odchylałam się do tyłu -pomogło. Na 11 jeździe było to już kilka kółek na mega miękkim koniu. Czułam się, jakbym płynęła ;) No ale to bylo ponad rok temu. Teraz najbardziej lubię galop w terenie lekko pod górę po polach. No i na oklep też super ^^

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2012-07-05 21:54:17

Ja na pierwszym galopie byłam przerażona, myślałam, że zaraz spadnę. Było okropnie. Od ciągłego podskakiwania mocno bolał mnie kręgosłup. Dodatkowo miałam konia "nie do galopu" i na nim spadłam, bo spuścił głowę w dół. Na pierwszym galopie było to nic przyjemnego. Ale następnym razem galopowałam w półsiadzie i było cudownie <3

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"