:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Pierwszy Teren-Co zrobić aby dobrze wypaść?

Dodano: 2014-02-20 12:40:43

• patrycja64 2014-02-20 12:40:43

Cześć, jadę nie długo w teren po raz pierwszy i trochę się stresuję. Mało tego będę jechać w teren w nowej stajni. Wstydzę się że źle wypadnę i mnie nie puszczą. Pomocy! co mam robić i jak się odpowiednio ubrać? Kto ze mną chce jechać ( jestem z Łodzi , chodzi o stajnię Orkisz ul. Tomaszowska 143) <- jak by ktoś chciał zajrzeć mają stronkę ;)

odpowiedz cytuj
  • Hrenna 2014-02-20 18:26:07

Przede wszystkim nie stresuj się, spokojnie :). Ubierz się tak, żeby było Ci ciepło, oczywiście na luzie, kask to obowiązek rzecz jasna. Przeanalizuj sobie, czy na pewno dasz radę, czy masz wystarczające umiejętności, ile jeździsz, czy dobrze sie czujesz w siodle i czy dość stabilnie siedzisz na końskim grzbiecie, by jechać w teren. Mi nie musisz pisać tego ile jeździsz, co umiesz itd, bo i tak jak Ci powiem, że nie możesz jechać, to i tak zrobisz co zechcesz :D. Więc bez stresu, najlepiej powiedz instruktorowi prawdę jak jeździsz, co umiesz, czy jesteś gotowa na galop czy może jednak chcesz, żeby ten teren był zwykłym spacerkiem, czyli albo sam stęp, albo stępo-kłus. W zasadzie na pierwszy teren (oczywiscie w zależności od tego jak jeździsz i jak się bd danego dnia czuła, bo są dni, kiedy można galopować ile wlezie, a są dni kiedy się po prostu nie czuje na siłach, aby galopować) radziłabym stępo-kłus :). Mam nadzieję, że pomogłam i nie odbiegłam od tematu xD.Pozdrawiam :)

odpowiedz cytuj
  • patrycja64 2014-02-20 18:35:08

Bardzo dziękuję! Wyluzuję trochę i spróbuję na początek stęp-kłus :D.Pozdrawiam..

odpowiedz cytuj
  • emolkaa 2014-02-23 09:51:42

Zgadzam się z poprzedniczką. Poza tym, poproś o jakąś w miarę łatwą trasę (o ile stajni ma ich kilka). Na pierwszy teren odradzam strome górki czy wąwozy, no i oczywiście bez szalonych galopów :D Zapoznaj się z koniem przed terenem. Najlepiej gdybyś mogła na nim chodź chwilę pokłusować na padoku... I pamiętaj - każdy się uczy, więc nie ma wstydu jak coś się nie uda ;p Powodzenia ^^

odpowiedz cytuj
  • patrycja64 2014-02-23 16:20:25

Dzięki za wszystkie rady :D.

odpowiedz cytuj
  • Lilith 2014-05-06 07:11:37

Moim zdaniem jeśli średnio potrafisz galopować to nawet teren spacerkowy nie jest dobrym pomysłem. Mnie "instruktorka" właśnie zabrała na spokojny teren, przy zbyt niskich umiejętnościach, koń się przestraszył, ja wpadłam w panikę i piękny upadek na kamienie gotowy. Wstrząs mózgu i blizny, które mam do teraz a minęły już 2 lata od tego wydarzenia.Teren tylko dla osób czujących się pewnie i umiejących galopować!

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"