:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Koń się kiwa

Dodano: 2010-04-03 22:51:28

• justyna0409 2010-04-03 22:51:28

Zasranawiam sie nad zachowaniem konia, ktory podczas czyszczenia lub stania w boksie "kiwa" sie na lewo i prawo...Czy on to robi z nudów??Smiesznie to wyglada jak by sobie do jakiejs muzyki tanczyl :D:DPo co tak robi?? Odpiszcie :)

odpowiedz cytuj
  • nostalgiaa 2010-04-04 09:11:52

czy on się buja na boki z przestępowaniem z jednej nogi na drugą? jeśli tak to on tka. ja Ci napiszę to co mam w swojej takiej książce o koniach.tkanie jest to kołysanie przez konia głową i szyją na boki jednocześnie przemieszczając swój ciężar z jednej przedniej nogi na drugą. tkanie jest najczęściej spowodowane tym, że koń się nudzi.  Istnieją specjalne kraty stajenne, które mają zapobiec tkaniu, które mają otwór na głowę i szyję konia na tyle mały, że zapobiega on kołysaniu nimi na boki.są też takie zabawki które można przyczepić w stajni. tylko od razu mówię, że mogę się mylić co do tego tkania. :)więc lepiej się upewnij i zapytaj instruktora albo kogoś. :)

odpowiedz cytuj
  • justyna0409 2010-04-04 13:52:24

Aha dziekuje :)To co on robi jest bardzo mieszne :D:DRowniez mysle ze on to robi z nudow ^^ Dzieki :)

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-04-04 20:24:53

Mi też się tak wydaje...;) W mojej stajni Berlin też tak robi ;p

odpowiedz cytuj
  • hagrid 2010-04-04 22:22:23

tak to jest tkanie  jest bardzo niezdrowe dla konia bo sobie bardzo obciąża przednie nogi;/to jest tak jakby normalnie chodził tylko ze przednimi nogami wiec są one potem bardziej ,,wychodzone"

odpowiedz cytuj
  • Liliavite 2010-04-04 22:42:49

Hagrid madrze mowi ;) tkanie strasznie obciaza stawy przez co kon tkajacy nie nadaje sienp. do wyczynowego sportu. moj kon tez tka, ale na szczescie tylko gdy sie czyms podnieci, nie z nudow (ufff...)

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-04-05 17:17:54

Mój koń tka gdy jest długo w boksie. Jest to niezdrowe bo obciążają się mięśnie koni. Jeśli koń nie chodzi w sporcie to nie jesst to wielki problem. Jest to rodzaj nałogu. Koń tka z nudów.

odpowiedz cytuj
  • grossseq 2010-04-05 20:00:39

Ja swoje konisko staram sie cały czas padokowac, więc nawet do głowy mu nie przychodzi tkanie;p Najczęściej robi to jak wyprowadza sie z boksu jego przyjaciółkę albo czasem przy zadawaniu paszy, wiele koni ma to na tle nerwowym.

odpowiedz cytuj
  • Horsik 2010-04-08 22:25:07

U mnie w stajni też jest taki koń i przyznaje , że to naprawde śmiesznie wygląda .. ;) Mi się wydaje , że jest to spowodowane nudą .. I zgadzam się z osobami wyżej , że jest to bardzo nie zdrowe dla konia bo obciąża to jego przednie nogi .. Ale temu raczej nie da się zapobiec ponieważ jeśli wstawi się te specjalne kraty do boksu to to nic nieda , gdż konik może tak robić na padoku .. ;)  

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2010-04-10 19:03:04

Naszczęście Emil tka tylko gdy jestem na treningu kilkodniowym u pana tomka i stoi w boksie, ale mamy stajnię otwartą i nie muszę sie martwić o jego stawy...

odpowiedz cytuj
  • Fosia 2010-04-19 18:55:13

Hejka. Oni wszyscy mają racje tkanie jest bardzo niebezpieczne. U mnie w stajni jest taka kobyłka, co jak jest na zawodach i się podnieci to właśnie rży i tka...Dobrze,że tylko na zawodach... Fajnie to wygląda jeśli stoi w pobliżu konia, który się łatwo przystosowuje i śpi rozwalony w swoim boksie...( na przykład mój ogier, który njak śpi, albo leży to można na nim usiąść i go to nie ruszy...:-)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"