:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Półsiad anglezowany w galopie 0.o

Dodano: 2014-11-16 16:31:11
: Skoki przez przeszkody

• Dollfy 2014-11-16 16:31:11

Mam pytanie.W galopie w wysiadywanym od samego początku radzę sobie bardzo dobrze,często instruktorzy bywali zdziwieni widząc jak siedzi osoba która galopuje na lonży.Moim problemem jest fatalny półsiad.W półsiadzie zaczynam anglezować.Powinno być dół-góra kolejna fula dół-góra kolejna fula itd. a jest dół-klap w siodło-góra-kolejna fula-dół-klap w siodło-góra-kolejna fula itd.Mam wrażenie że zamiast unosić się i opadać to tylko opadam a do góry podnosi mnie siodło...Co robie że tak robie i co robić żeby tak nie robic?

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2014-11-16 18:08:54

Ale jakie góra-dół? Po co masz się unosić i opadać? Ktoś ci znowu bzdur nawciskał. W kłusie półsiad ci dobrze wychodzi? Jeśli tak, to w galopie jedź jak w kłusie, nie zaprzątaj sobie głowy żadnym góra-dół, prawdopodobnie to rozwiąże problem.Oczywiście powodem może być twoja słaba równowaga w półsiadzie, brak dobrego oparcia na nogach i pozostawanie poza ruchem konia. Na pewno nie zaszkodzi ci poćwiczenie półsiadu w kłusie, oczywiście pod okiem dobrego szkoleniowca, inaczej to nie ma większego sensu. 

odpowiedz cytuj
  • Dollfy 2014-11-16 18:24:23

Mój półsiad w kłusie jest poprawny,w zasadzie wychodzi mi wszystko,oprócz tego głupiego półsiadu w galopie.Jeżeli chodzi o to góra-dół to chodziło mi o to żeby podążać za ruchem konia.Mam nie podążać?Ogólnie chyba przez to moje cudowne wysiadywanie i podążanie za ruchem w pełnym,próbuję podążać w półsiadzie i zaczynam anglezować...I jeżeli chodzi o szkoleniowca to też jest problem,niby jest instruktor,ale taki se:                            http://forum.galopuje.pl/f,nudne-jazdyco-zrobic,109635,0.html                                              Więc nawet na lekcjach nie wiem co robię źle...

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2014-11-16 23:26:49

Bez dobrego instruktora będzie ci ciężko. Po prostu skup się na oparciu na nogach (opierasz się na udach, kolanach i strzemionach, pamiętaj, żeby nie zaciskać kolan). Wszystko polega na pozostaniu w równowadze, nad środkiem ciężkości konia. Nie myśl o podążaniu za ruchem, staraj się być blisko siodła (siedzenie ma być tuż przy siodle, nie podnoś się za wysoko) i w miarę luźno, nie zaciskaj nóg, możesz dla ułatwienia oprzeć ręce o szyję konia.Jeśli będziesz w równowadze i będziesz rozluźniona, to zgranie z ruchem konia przyjdzie samo, nie staraj się tego robić na siłę, bo to nie ta kolejność.

odpowiedz cytuj
  • Dollfy 2014-11-20 20:17:21

Mój półsiad w kłusie jest na zdj. ,filmiku nie da się wrzucić :-(

odpowiedz cytuj
  • SrokatyArab 2014-11-20 21:39:20

Na zdjęciu niestety nie widać twojego problemu i tego co bardzo ważne - ułożenia łydek i stóp, od którego głównie zależy równowaga. Położenie bioder nie wygląda tu źle, ale siodło wyraźnie nie ułatwia ci zadania. Jest dla ciebie sporo za duże. Nie masz możliwości jazdy w mniejszym?

odpowiedz cytuj
  • Dollfy 2014-11-20 21:53:57

Nie,bo jest tylko jedno na jednego konia a nie można sobie tak o zmieniać siodeł w mojej stajniFilmik: https://www.youtube.com/watch?v=FgNz80yEiYo&feature=youtu.be

odpowiedz cytuj
  • SrokatyArab 2014-11-20 23:23:33

Po obejrzeniu filmu da się już znacznie więcej powiedzieć. Zacznę od dołu. Po pierwsze opierasz się tylko na kolanach. Łydki są całkowicie odstawione i sobie po prostu powiewają, co bardzo wyraźnie widać na przybliżeniu. Wynika to z braku rotacji nogi do wewnątrz. Efektem prawidłowej rotacji jest min. ustawienie stopy równolegle do boku konia - u ciebie jest niemal prostopadle (zwłaszcza w ćwiczebnym). Aby to osiągnąć nie należy jednak siłowo kierować palców do konia, a przekręcić całą nogę, począwszy od stawu biodrowego. Ja bym skróciła ci o dziurkę strzemiona.Kolejna sprawa to zbyt cofnięte biodra. "Wypinasz tyłek", łydka leci na tył, a cała górna część tułowia prawie się kładzie na szyi. Na prawdę nie musisz się tak rozciągać na koniu żeby zachować równowagę - tu kłania się brak oparcia na udach i odstawione łydki. Przesuń biodra do przodu, prawie nad przedni łęk, wyprostuj plecy, bo garb ci się robi i patrz przed siebie a nie pod konia. Broda do góry, pierś otwarta.Ręka niestety mało stabilna, a wodza sobie wisi przez co koń cały czas dostaje wędzidłem po zębach. Uspokój rękę, nabierz kontaktu.Reasumując, myślę, że to twoje "anglezowanie w półsiadzie" jest najmniejszym problemem. Najpierw trzeba poprawić wszystko to co wypisałam, a gwarantuję że będzie lepiej. Najlepiej by było gdyby instruktorka ci cały czas o tym przypominała, ale jeśli tak nie jest (a raczej nie bo po za patrzeniem pod konia o żadnych innych błędach nie wspomniała) przeanalizuj sobie na spokojnie to co napisałam i sama staraj się kontrolować podczas jazdy.Ogólnie zazdroszczę sylwetki. Masz na prawdę dobre warunki żeby fajnie jeździć, zwłaszcza  ujeżdżenie. Tylko teraz praca i jeszcze raz praca.ps. dziewczynka jadąca jako druga powinna wrócić na lonżę. Kiepska ta instruktorka - dziecko pogania konia wodzami, jak lejcami!, a ona nic. 

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2014-11-21 00:10:51

Dollfy w skrócie - nie masz oparcia dołem, więc nie masz panowania nad górą. Bez ogarniętej pomocy z ziemi będzie ci trudno to poukładać. Sama możesz skorygować przynajmniej jedno - patrz gdzie jedziesz, to jest ważniejsze niż ci się może wydawać. A jak chcesz się czegoś naprawdę nauczyć, to uciekaj z tamtej szkółki.

odpowiedz cytuj
  • Dollfy 2014-11-21 18:31:53

Szczerze,to mam kilka a nawet więcej powodów żeby sobie odpuścić,a mam trzy stajnie bliżej,w każdej byłam na "próbnej jeździe" i po prostu masakra.Nie mam gdzie uciec.Jeżdżę aktualnie w najlepszej stajni w mojej okolicy,więc zmienić mogę ją tylko na gorszą.A ta stajnia jedyna w okolicy uczy "wg. światowych norm",bo w innych mają jakieś dziwne teorie na temat trzymania się kolanami (każą z całej siły zciskać siodło bo "nie wiadomo kiedy koń sie spłoszy").Koleżanka z przodu dopiero zaczyna swoją przygodę z półsiadem i ogólnie wszystko dopiero zaczyna.Instruktorka była w "zastępstwie",mimo wszystko i tak to "nie patrz pod konia" to dużo,bo normalnie to nie słyszę ŻADNYCH uwag do czegokolwiek,więc mogę jedynie przypuszczać że coś jest źle lub dobrze,dlatego jeżdżę tak jak jeżdżę.Ogólnie mogłabym się czegoś nauczyć od Pana Trenera ale on uczy tylko na swoich koniach a nie na szkółkowych.Ja nie mogę na tych koniach jeździć bo mogłabym je zepsuć.Poza tym nie jestem na tyle zaawansowana żeby na nich sobie poradzić,bo są dość młode...Chciałabym się czegoś mądrego dowiedzieć,nauczyć ale nie mam po prostu warunków ani możliwośći...

odpowiedz cytuj
  • SrokatyArab 2014-11-22 13:43:45

Spróbuj może odłożyć trochę kasy i poszukać jakiegoś dojeżdżającego instruktora, chociaż raz na jakiś czas, a póki co przemyśl to co napisałyśmy i staraj się pilnować podczas jazdy. Krok po kroku, element po elemencie. 

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"