:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Strona 2 Półsiad anglezowany w galopie 0.o

Dodano: 2014-11-16 16:31:11
: Skoki przez przeszkody

• -267-maja 2014-11-26 19:12:50

Możesz sobie pomóc chwytając się grzywy, miałam kiedyś podobny problem, ale instruktor właśnie to mi poradził, dasz sobie radę powodzenia :-)

odpowiedz cytuj
  • akordysiewicz 2014-11-28 15:40:55

też tak miałam !   u mnie chodziło o to ,że kolana mi nie przylegały do siodła i dla tego robiłam klap ! ale na szczęście teraz tak już nie jest

odpowiedz cytuj
  • Julex 2014-12-07 15:21:37

Spróbuj może poszukać innej stajni. Zależy gdzie mieszkasz, ale może to będzie najlepsze rozwiązanie :) .

odpowiedz cytuj
  • Dollfy 2014-12-09 20:12:07

Tak,niby to proste,ale ja aktualnie jeżdżę w najlepszej stajni w okolicy...Porozmawiałam z Panem Trenerem (ja + 5 innych dziewczyn) ,który powiedział,że jest to dla niego problematyczna sprawa,gdyż przyjaźni się z Instruktorem,a tamten mógłby uznać,iż Trener chce go "wygryźć" z pracy,ale będzie nam jazdy prowadził,jak Instruktorowi coś wypadnie i nie będzie go w stajni...Więc może raz na 2 miesiące...Półsiadu nie mam możliwości ćwiczyć,bo jeżeli chodzi o galop to tylko po jednym kółeczku w jedną stronę i po jednym w drugą,a ciągłe upominanie się o możliwość poćwiczenia już mnie irytuje.Dziewczyny też są zniecierpliwione ciągłym błaganiem o komentarz.I nawet już odpuściłam te ćwiczenia,znoszę jakoś to jedno kółko galopu i staram się je maksymalnie wykorzystać,ale żebym chociaż usłyszała co mogę zrobić żeby robić to lepiej...

odpowiedz cytuj
  • zuzka1243z 2015-01-04 10:36:22

Myślę, że powinnaś dać łydki do tyłu, tak aby prawie dotykały siodła, oprzeć się na strzemionach i kolanami lekko trzymać się poduszek kolanowych w siodle. Też wyprostuj plecy i ściągnij łopatki i staraj się jak możesz, jeśli się nie udaje, weź konia, który ma miękki, prawie niewyczuwalny galop, żeby łatwiej ci się robiło pół-siad ;)

odpowiedz cytuj
  • misio 2015-01-12 07:19:13

Spróbuj tak oprzeć nogi o strzemiona a kolana trochę docisnąć do poduszek kolanowych.

odpowiedz cytuj
  • jaszko 2015-06-17 13:05:55

Wiem, że temat stary, ale może komuś się jeszcze przyda.jestemzlasu i Srokaty Arab mają rację.Nie wiem jak poradzić sobie z długimi nogami, bo moje są raczej krótkie, ale wydaje mi się, że pomoże Ci skrócenie strzemion choćby o dziurkę. Mocniej zgiętą nogę łatwiej dopasujesz do boku konia i wygodniej będzie oprzeć się również na łydkach.Jeśli trochę obniżysz tyłek, mocniej oprzesz się na udach czyli ogólnie pewniej będziesz się trzymać w siodle - nie będziesz musiała łapać równowagi rękami, zaczną być bardziej niezależne.Mnie się nie podobają Twoje plecy. Wygląda to jakbyś naprawdę bardzo starała się je mieć wyprostowane i po takim ćwiczeniu muszą cholernie boleć. Są przeprostowane na odcinku lędźwiowym. Stań sobie przed lustrem bokiem i pochyl się jak w półsiadzie. Postój tak parę sekund i wczuj się, które mięśnie się spinają i bolą. Usztywnia się cały kręgosłup, żeby utrzymać górną część ciała, a łopatki zwisają bez siły. A potem wyprostuj lekko odcinek lędźwiowy w drugą stronę niż dotychczas, żebyś w lustrze zobaczyła rzeczywiście linię prostą od miednicy do karku. Zupełnie inne napięcie mięśniowe, prawda? Ma się wrażenie, że ciężar tułowia trochę mocniej opiera się na mięśniach ud, tak jak podczas robienia przysiadów, a łopatki się uwalniają. W takiej pozycji dużo swobodniej możesz balansować ciałem, bo nie jest usztywnione. W razie potrzeby możesz się trochę mocniej pochylić lub oddać ręce bez utraty równowagi, bo środek ciężkości masz niżej, a plecy są całe elastyczne. Dużo wygodniej, nie? ;)W półsiadzie nie chodzi o to żeby przez parę kółek nie dotknąć tyłkiem siodła. To ma być mniejsze lub większe odciążenie grzbietu konia, w zależności od potrzeby. Jak do pracy np skokowej potrzebne są Ci krótkie strzemiona, to w kłusie też zrobisz lekki półsiad, bo tak wygodniej - do tego on służy. Jak koń bryknie, albo się poślizgnie też przechodzisz do półsiadu - zupełnie, można powiedzieć, bezmyślnie (i dobrze!). Półsiad to obniżenie Twojego środka ciężkości z siedziska siodła na uda i kolana, nie musi się koniecznie łączyć z unoszeniem się nad siodło. To właśnie mocniejsze oparcie się na strzemionach, łydkach, kolanach i udach powinno być fundamentem równowagi, nie balansujący tułów.

odpowiedz cytuj
  • Dollfy 2015-06-21 19:55:51

Jeżeli chodzi o plecy to będzie ciężko, bo mam strasznie krzywy - powiększone lordozy i kifozy, skoliozę prawostronną i przekręcone kręgi w odcinku lędżwiowym... Mozliwe że  będę musiała nosić gorset ortopedyczny :-P Ze względu na to że moja pani rechabilitantka bardzo dużo mi opowiadała o mięśniach i postawie, więc wiem że wyginam tą lordozę i to dużo...Jeżeli chodzi o skrócenie strzemion to też jest problem bo po jeździe na strzemionach krótszych (typowo pod skoki i półsiad) bardzo, i to bardzo bolą mnie stawy, najbardziej skokowy i kolanowy, a często też biodrowy :/Jak robię "niski" półsiad to koń podbija mnię do góry :-PTrochę się boję bo w wakacje zaczynam dla odmiany treningi skokowe, więc będzie dużo półsiadu...

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"