:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

stres podczas jazdy

Dodano: 2014-01-02 16:12:13

• AniviaxD 2014-01-02 16:12:13

jeżdżę konno już ok.4-5 mieś. w poniedziałek miałam pierwszy galop,pani powiedziała że dobrze mi poszło nie skakałam w siodle i byłam rozluźniona,galop bardzo mi się spodobał. ...dzisiaj jednak coś  we mnie pękło strasznie bałam się kłusować anglezowanym STRASZNIE ! wogule nie mogłam się zgrać z koniem ja cały czas bałam się że spadnę coś sb zrobię  że nogi nie wylecą mi ze strzemion itd. koń przyspieszał kiedy chciał i przechodził czasami w galop kiedy chciał, a przyśpieszał ponieważ przesówam do tyłu nogi i on przyśpiesza wtedy ale nie potrafię tyh nóg opanować ;c , no ipotem zaczą się galop ...poszło mi gożej niż za pierwszym razem cały czas spadałam na prawą stronę i nie mogłam tego opanować. i nwm dla czego ale tak bardzo się bałam najbardziej tego kłusu...aż myślę nad rezygnacją z jazdy konej no ale...ja chcę to robić no ;c kocham to ale jakoś no ech...BOJĘ SIĘ NWM CZEGO ALE OKROPNIE SIĘ BOJE ! ;"c np.dzisiaj jak ubieraliśmy konia i czyściliśmy z koleżankami to ja strasznie się bałąm że mnie ugryzie kopnie poprostu nie mogę się przełamać , nie rozumiem dlaczego wtedy się mniej bałam...JUŻ SAMA NWM CO MAM ROBIĆ ;c DLACZEGO TAK JEST? POMOŻECIE JAKOŚ ? TEŻ TAK MIELIŚCIE? REZYGNOWAĆ CZY NIE ? 

odpowiedz cytuj
  • LoveBarwa 2014-01-02 17:34:26

Hmmm lepszego koloru czcionki nie było? Ten tak razi w oczy, że ledwo widać cokolwiek... A styl nie pomaga przebrnąć do końca postu. Przydało by się więcej znaków interpunkcyjnych i mniej ekspresji. Za dużo lat widzę nie masz, ale nie będę złośliwa i postaram się coś odpowiedzieć na ten niezwykle chaotyczny post.Nie rezygnuj z jazdy, bo miałaś jakiś gorszy dzień. Dosyć abstrakcyjna sytuacja, że nie bałaś się nigdy koni ani jazdy, a tu nagle taki lęk. Jakby ci ten galop nie poszedł czy coś, to jeszcze zrozumiałe, bo trauma tworzy blokadę, ale tu poszło dobrze (jak twierdzisz) a zaczęłaś się bać... Więcej przebywaj z końmi i jeździj, to przejdzie i się oswoisz na nowo. Nic więcej poradzić ci raczej nie można. Sama musisz to przewalczyć.Pozdrawiam

odpowiedz cytuj
  • AniviaxD 2014-01-02 18:03:59

ok dzięki ;), ale nie musisz już tak oceniać po tym jak piszę ;p mam 14 lat...

odpowiedz cytuj
  • LoveBarwa 2014-01-02 20:12:42

Tak gdzieś obstawiałam :) Tylko bez obrazy jak coś, po prostu staraj się pisać bardziej poprawnie i bez użycia jaskrawych kolorów, a Twoje posty będą brane bardziej poważnie przez forumowiczów i wyjdzie Ci to na plus :) W końcu forum jest by sobie pomagać, a na czytelne i poprawnie sformułowane pytania zawsze ktoś tam odpowie :)

odpowiedz cytuj
  • Madam1298 2014-01-04 14:59:19

Jeździsz na różnych koniach, czy na jednym ? Rząd był dobrze założony ? Bo źle założone siodło, nie równe strzemiona itd. mogły być przyczyną tego, że noga leciała Ci do tyłu (polecam wydłużyć strzemiona) i przechylałaś się na jedną stronę. Pamiętaj, że stopę powinnaś mieć zawsze nad środkiem ciężkości, który u ludzi znajduje się mniej więcej w połowie odległości od pępka do pleców. Rezygnacja z jazdy, innymi słowy poddanie się z powodu jednego gorszego dnia to zdecydowanie najgorsze rozwiązanie. Z problemami trzeba walczyć, a nie przed nimi uciekać. Następnym razem odstresuj się przed jazdą, np. posłuchaj ulubionej muzyki, wejdź do boksu z podniesioną głową i nastawieniem "Uda mi się. Zrobię to.". I tyczy się to całej jazdy, nie tylko kłusa i galopu. Nie możesz pozwolić, żeby koń robił co chciał, bo tak już zostanie. Będzie chciał się zatrzymać to tak zrobi, będzie chciał stanąć dęba to tak zrobi. Jeśli od początku pokażesz mu, że ma iść tak jak TY chcesz to wszystko będzie w porządku ;) Jeździsz dość krótko, więc może się to wydawać trudne, ale na pewno sobie poradzisz ;) 

odpowiedz cytuj
  • Agata123488 2014-04-18 15:52:07

Spędź z koniem więcej czasu. Poznajcie się. wyczyść go, weź na spacer. Jeżelim się boisz jeździć sama to poproś o jedną, dwie jazdy na lonży. Odpuść sobie na jednej lekcji galop i pojeździj więcej w kłusie np. bez strzemion.Mam nadzieję, że pomogłam. :)

odpowiedz cytuj
  • SylwiaAmazonka 2014-04-20 19:25:53

Jeżeli w waszej stajni jest tak samo jak w tej, w której ja się uczyłam, to na początku jeździ się na koniu "dla początkujących", który jest na 99% spokojny, cierpliwy, powolny i nadaje się dla dzieci, a dopiero potem można jeździć na bardziej energicznych wierzchowcach. Jeżeli przeszłaś już na konie "poziomu 2", to wróć do początku jeśli się boisz. Ja w pierwszym roku jazdy miałam podobną sytuację - galopowałam już, ale trafiłam na konia, który mnie przerażał i zraziłam się. Zaczęłam prawie od początku, jeździłam na tym "pewnym" koniu parę miesięcy, a dopiero potem, gdy znów nabrałam odwagi sama zdecydowałam, by przejść do kolejnych etapów. Ważne jest, by decyzję o tym, czy jestem gotowa, czy nie i czy czuję się na tyle silna, na tyle odważna, czy nie podejmować świadomie. No ale przede wszytkim - nie rezygnuj. Poddanie się jest zawsze najgorszym wyjściem z sytuacji. Spróbuj jazdy na najspokojniejszym koniu w stajni, może na kucu, poproś trenera o jazdę na ląży - zacznij po prostu od początku, ale nie poddawaj się.  

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"