:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

PORADA kłus ćwiczebny

Dodano: 2010-07-28 22:52:27
: Skoki przez przeszkody

• Amigo 2010-07-28 22:52:27

Mam problem z kłusem ćwiczebnym. Gdy jest bez strzemion to oki, ale ze strzemionami nie mogę go wysiedzieć. Co robić?

odpowiedz cytuj
  • nostalgiaa 2010-07-28 22:53:28

może spróbuj na oklep.mi to trochę pomogło.ale najlepiej to spytaj się instruktora. :)

odpowiedz cytuj
  • mikronowa 2010-07-29 09:49:08

Może rozluźnij się, ale trać kontaktu z koniem i spróbuj sobie coś nucić mi to pomogło, a tak na marginesie mam bardzo wybijającego konia :)

odpowiedz cytuj
  • MaryJane 2010-07-29 10:27:41

A może nie możesz wysiedzieć bo masz pod stopa strzemie musisz je trzymać przez co możesz sie usztywnić. Podpierasz sie na nich i Cie wybija... Może wydłuż o dziurke strzemie jeśli jeździsz na krótkich. Albo może łydka Ci lata ? I wypada ze strzemienia ?

odpowiedz cytuj
  • MaryJane 2010-07-29 10:31:43

Jeśli ćwiczysz kłus ćwiczebny od niedawna to normalne, że nie wychodzi tym bardziej jeżeli masz wybijajacego konia. Poprostu ćwicz, cwicz, ćwicz :-)

odpowiedz cytuj
  • Canter 2010-07-29 11:25:24

I pamiętaj, by trzymać się bardziej kolanami, tak jakby zapomnij, że masz nogę od kolana w dół.

odpowiedz cytuj
  • MaryJane 2010-07-29 11:54:06

A i jeszcze jedno łapiemy równowage bioderkami i to nimi pracujemy w ćwiczebnym, cały czas jesteśmy prości. Trzymać sie kolanami ? Nie zabardzo dobry pomysł raczej...

odpowiedz cytuj
  • Canter 2010-07-29 14:02:21

Nie? U nas instruktorka tak uczyła, żeby trzymać się kolanami, a nie opierać ciężar na strzemionach. Ja tak robię i u mnie to działa...Ale jeśli coś pomieszałam, to wybaczcie.

odpowiedz cytuj
  • kiniak 2010-07-29 14:07:24

Ja równierz uważam, że kolanami się NIE trzymamy... Chodzi bardziej o prawidłowe ustawienie nogi a nie zaciskanie czegokolwiek. Jadąc stępem stań sobie w strzemionach, postaraj się skierować całą nogę od biodra do wewnątrz - wykręcić ją - a kolano wyprostować maksymalnie w dół, wtedy wszytsko zaczyna łądnie przylegać, kolano jest przyłożone (a nie zaciśnięte), palce są skierowane do konia (a nie odstawione), pięta w dół. Wtedy rusz kłusem od razu ćwiczebnym, staraj się aby koń szedł wolnym kłusikiem a ty staraj się rozluźnić, jeśli by bardzo wybijało odchyl się do tyłu tak aby bardziej siąść na pośladkach. Jeśli są to twoje początki to jest to normalne z czasem poczujesz się w siodle pewniej wiec łatwiej ci będzie się skupić na tych wszytskich nienaturlanych dla naszego ciała ""wykręcaniach"":P

odpowiedz cytuj
  • Amigo 2010-07-30 12:58:45

Ja nie jestem początkująca. GALOPUJE JUŻ

odpowiedz cytuj
  • nostalgiaa 2010-07-30 13:52:34

spokojnie. powoli i się nauczysz. ja nigdy nie uczyłam się ćwiczebnego (zawsze anglezowany) a gdy w tej stajni co teraz jeżdżę instruktor kazał mi ćwiczebnym jechać to nic mi nie wychodziło. ale teraz radzę sobie dobrze.nie jestem pewna czy dobrze mówię, ale może spróbuj przyłożyć łydki bardziej do boków konia.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"