:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

PROBLEM PODCZAS JAZDY

Dodano: 2014-05-27 17:25:12
: Rekreacja konna

• kiwi 2014-05-27 17:25:12

Cześć. Mamy w stajni konia z którym nie mogę sobie poradzić. Gdy jadę kłusem jest dobrze, koń idzie chętnie do przodu, ale jeśli chcę zagalopować (używam pomocy odpowiednich do zagalopowania) to on pędzi kłusem i nie chce galopować. Gdy jeździmy z innym koniem na ujeżdżalni, to podczas kłusa przednimi nogami galopuje, a tylnymi idzie kłusem a normalnie nie chce zagalopować :( i strasznie pędzi do drugiego konia, potrafi nagle skręcić w bok i biec za koniem. Proszę o poradę.

odpowiedz cytuj
  • Jagoda111 2014-05-27 19:58:13

Hej!Czy galopujesz sama? W tym sensie że ktoś jedzie przed lub za tobą. To może mieć duże znaczenie, konie różnie galopują same a inaczej z kimś.Jeśli chodzi o kłus to radą będzie mocne odchylenie się do tyłu. Nie wiem jak koń może galopować przodem a kłusować tyłem, ale może po prostu ma ,,gryzącą"" naturę :)Powodzenia !

odpowiedz cytuj
  • kiwi 2014-05-28 10:32:31

Jeśli jeżdżę z nim sama (nie ma innego konia na ujeżdżalni) to udaje mi się przegalopować na nim max jedną ścianę, potem "gaśnie" i szybko kłusuje.  Gdy jeździmy z innym koniem to gdy galopuję drugi koń stępuje na małym kole w środku ujeżdżalni, a ten mój delikwent odbija szybkim kłusem w momencie gdy daję mu sygnał do galopu i pędzi do drugiego konia, aby być jak najbliżej zadu.

odpowiedz cytuj
  • olivia19 2014-05-28 11:13:57

Przede wszystkim upewnij się czy dajesz dobrze te pomoce. Przed zagalopowaniem polparada.Z tego co tu piszesz wydajne mi się, że za szybko oddajesz mu wodze. ..Krótko mówiąc :^ półparada przed zagalopowaniem^ wodze na kontakcie ^ sprawę ułatwi ci zagalopowanie w rogu ^ jeśli co się nie uda,  zbierz go szybko, zwolnij (półparada ) i w nastepnym rogu próbuj^ pamiętaj, że z wolnego klusa się zagalopowuje.. ( przynajmniej mnie tak uczono..  ) Mam nadzieję, że pomogłam :)

odpowiedz cytuj
  • rumel 2014-05-28 11:14:09

Szczerze? Przepraszam za bezceremonialnośc, ale z twoich opisów wynika, że koń ma Cię "pod ogonem" mimo, że to Ty na nim siedzisz. Przykro mi - nie panujesz nad nim, a my on-line tez nad nim nie zapanujemy - potrzebna gruntowna korekta i chyba warto zacząć od wszystkich chodów ale na lonży z instruktorem, bo konio rządzi na całego!

odpowiedz cytuj
  • olivia19 2014-05-28 11:24:14

"Jeśli jeżdżę z nim sama (nie ma innego konia na ujeżdżalni) to udaje mi się przegalopować na nim max jedną ścianę, potem "gaśnie" i szybko kłusuje.  Gdy jeździmy z innym koniem to gdy galopuję drugi koń stępuje na małym kole w środku ujeżdżalni, a ten mój delikwent odbija szybkim kłusem w momencie gdy daję mu sygnał do galopu i pędzi do drugiego konia, aby być jak najbliżej zadu."Jeśli koń ci gaśnie, to oznacza że nie nie trzymasz go w łydkach i nie pracujesz dosiadem.. Pracuj dosiadem i lydkami!  :) A jeśli pędzi do drugiego konia to trzymaj go zewnętrznej widzy i w łydkach.  

odpowiedz cytuj
  • Kilimka1 2014-05-28 11:41:56

A ja mam małe pytanie: gdzie w tym całym zamieszaniu jest instruktor ? Powyższe pytania co masz do nas, w pierwszym rzędzie powinny być skierowane do instruktora ! Co z tego ,że dziewczyny napiszą ci: dosiądź go bardziej w momencie komendy do galopu, nie wal się do przodu, bo mu łopatki obciążasz jak wór..w żargonie: odchyl się do tyłu..zaś wewn łydkę przyłóż przy popręgu, zewn. łydkę na zasadzie wycieraczki samochodowej: posmyraj za popręgiem ,lekko puknij nawet,  zewnętrzną wodzę : prowadzącą właśnie.. zamknij na szyi, nie luzuj nie odpuszczaj tylko trzymaj rękę w miejscu, a wewn wodzę / zamknij palce/po czym w momencie dania impulsu łydkami i wypchania wewn. biodrem czyli dosiadem.. w tej samej chwili lekko otwierasz czwarty palec i oddasz lekko wewn. wodze z lekkim nawet wysunięciem łokcia do przodu..i to się zwie półparada ;) aby dać mu ,,odetchnąć " szyją do przodu aby bujnął się tym galopem..a potem już tylko współgranie pomocy: lekkie półparady wewn wodzą/ zamykanie -otwieranie palców/, pilnowanie dosiadem: podążanie za ruchem i jednocześnie wyjeżdżanie go do przodu i jednocześnie kontrola wewn i zewn łydką, jak czujesz,że gaśnie... nie jak zgaśnie, to natychmiast  impuls posyłający: dosiad- łydka..musisz być o sekundę wcześniej z reakcją przed nim :) masz z grubsza instrukcję obsługi galopu.. mówi ci to coś ? Czy jesteś w stanie sama przenieść ten wirtual na praktykę ? Dlatego od takich spraw jest realny instruktor że prócz nagadania się pokaże ci ,,ręcznie", a nawet zademonstruje dosiadając konia jak to się robi, podejdzie, pokaże ci naocznie co i ja ma leżeć, trzymać, nie trzymać.. jeśli tego nie robi.. to de.. nie nauczyciel. Koniec. Kropka. 

odpowiedz cytuj
  • -267-maja 2014-05-28 14:29:42

Cześć, jeśli masz problemy z tym koniem to możliwe że, on jest dla bardziej zaawansowanych jeźdźców, spróbuj pojeździć na innym koniku :)

odpowiedz cytuj
  • Dollfy 2014-05-29 15:04:25

olivia19 , jak to?Zagalopowuje się z KAŻDEGO kłusa a mi powtarzano że nie można popędzać konia tak że nie wyrabia nogami w kłusie i przechodzi do galopu,bo to nie ma sensu.U mnie zagalopowują z wolnego kłusa a nawet ze stępa.Poza tym :a czemu niby nie można?

odpowiedz cytuj
  • rumel 2014-05-29 16:00:30

A ja mam małe pytanie: gdzie w tym całym zamieszaniu jest instruktor ? Powyższe pytania co masz do nas, w pierwszym rzędzie powinny być skierowane do instruktora ! Co z tego ,że dziewczyny napiszą ci: dosiądź go bardziej w momencie komendy do galopu, nie wal się do przodu, bo mu łopatki obciążasz jak wór..w żargonie: odchyl się do tyłu..zaś wewn łydkę przyłóż przy popręgu, zewn. łydkę na zasadzie wycieraczki samochodowej: posmyraj za popręgiem ,lekko puknij nawet,  zewnętrzną wodzę : prowadzącą właśnie.. zamknij na szyi, nie luzuj nie odpuszczaj tylko trzymaj rękę w miejscu, a wewn wodzę / zamknij palce/po czym w momencie dania impulsu łydkami i wypchania wewn. biodrem czyli dosiadem.. w tej samej chwili lekko otwierasz czwarty palec i oddasz lekko wewn. wodze z lekkim nawet wysunięciem łokcia do przodu..i to się zwie półparada ;) aby dać mu ,,odetchnąć " szyją do przodu aby bujnął się tym galopem..a potem już tylko współgranie pomocy: lekkie półparady wewn wodzą/ zamykanie -otwieranie palców/, pilnowanie dosiadem: podążanie za ruchem i jednocześnie wyjeżdżanie go do przodu i jednocześnie kontrola wewn i zewn łydką, jak czujesz,że gaśnie... nie jak zgaśnie, to natychmiast  impuls posyłający: dosiad- łydka..musisz być o sekundę wcześniej z reakcją przed nim :) masz z grubsza instrukcję obsługi galopu.. mówi ci to coś ? Czy jesteś w stanie sama przenieść ten wirtual na praktykę ? Dlatego od takich spraw jest realny instruktor że prócz nagadania się pokaże ci ,,ręcznie", a nawet zademonstruje dosiadając konia jak to się robi, podejdzie, pokaże ci naocznie co i ja ma leżeć, trzymać, nie trzymać.. jeśli tego nie robi.. to de.. nie nauczyciel. Koniec. Kropka.  "O to, to Moja Anielciu..." - chciałoby się powiedzieć AMEN i zamilknąć, bo nic dodać nic ująć - oby tylko trafiło po sufit do autorki tego wątku, bo tak to się tylko męczy i konia marnuje :(

odpowiedz cytuj
  • NobodyIsImmortal 2014-05-29 19:08:38

Dziewczyny, dziewczyny, może problem leży na zupełnie innym poziomie? Mam przyjemność pracować z ogierem arabskim [swoją drogą biegał na Służewcu], i zaczął zachowywać się dokładnie tak, jak opisałaś swoją sytuację. W moim przypadku kładł uszy po sobie i machał łbem. Problemem okazała się jego noga, bo w końcu wzięłam go na lonżę, żeby zobaczyć w czym problem. Obił sobie pęcinę, byłą strasznie spuchnięta.Może i temu koniu coś dolega? Może coś uwiera, obciera, i sprawia mu ból/dyskomfort podczas galopu? Warto sprawdzić i taką ewentualność

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"