:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Problem z galopuem

Dodano: 2014-04-28 15:11:56

• Baszta13 2014-04-28 15:11:56

Mam problem z zagalopowaniem, a gdy juz zagalopuję to albo "klepę pupą w siodło" a jak opanuję dosiad to wypadają mi nogi ze strzemion.. Jazda bez strzemion nie sprawia mi trudności (nawet w galopie) ale kiedy wypadnie mi strzemię Instruktorka karze przejść do kłusa. Macie jakieś rady?

odpowiedz cytuj
  • rumel 2014-04-29 09:29:21

sprawdź czy nie masz za długich strzemion no i i zwróć uwagę, czy pięta nie wędruje Ci do góry.

odpowiedz cytuj
  • Babilon123 2014-05-01 22:50:21

Spróbuj mieć nogę w strzemieniu ale tylko tak w razie potrzeby tzw. Siedź w siodle i staraj się nie opierać się o strzemię, trzymaj się kolanami wtedy twoje ciało musi podążać za koniem ;)Pozdrawiam :)

odpowiedz cytuj
  • koniarka13 2014-07-20 15:57:33

Instruktorka każe ci przejść do kłusa? Broń boże, jeśli będziesz przy każdej jeździe zwalniała do spokojniejszego chodu, dla wsadzenia nóg w strzemiona, to się nigdy nie nauczysz jeździć odpowiedzialnie. Po pierwsze, co byś zrobiła w takiej sytuacji w terenie? Koń by się spłoszył, a ty byś na darmo zwalniała konia, gdy jedzie takim galopem? Spadłabyś, przez brak równowagi. Zrozum,musiałam się doczepić do tych strzemion, bo krew mnie zalała jak to przeczytałam.Chyba,że jesteś jeszcze na etapie początkującym, to zwracam honor.Zwróć koniecznie uwagę na ułożenie nogi w strzemionach. Pięta w dół, łydka w galopie nie trzyma się kurczowo brzucha konia,jest w miarę rozluźniona, byś mogła dać sygnał konikowi, gdy będziesz chciała przejść do kłusa.W galopie owszem siadamy w siodło, ale nie tak kurczowo, bo to daje taki właśnie efekt jakim jest wypadanie nóg ze strzemion. Pozwól koniowi "nosić się w siodle" czyli delikatnie podążać biodrami za ruchem konia. Ręce są rozluźnione, mają cały czas kontakt z pyskiem konia. Rozluźnij barki i biodra dla amortyzowania ruchów konia.Mam nadzieję,że pomogłam,ale wierz mi...Jak się już rozpisze, to ci nawet mogę napisać podstawy.=)

odpowiedz cytuj
  • Ravenlocks 2014-09-13 19:28:56

Warto również w galopie odchylić się lekko do tyłu. NIGDY się nie pochylamy!!! Na początku nauki często właśnie ,, klepie się tyłkiem w siodło" ale trening czyni mistrza:) i na kolejnych jazdach jest coraz łatwiej. Jak to mówi moja instruktorka: ,, staraj się wcierać pupą w siodło" i podążać za ruchem konia.A co do nóg wypadających ze strzemion to może jesteś zbyt spięta lub za mocno trzymasz się kolanami? To powoduje właśnie wypadanie nóg ze strzemion- gdyż podciągasz je do góry.Powodzenia:)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"