:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Problem z nauką powożenia

Dodano: 2015-12-21 09:42:21
: Powożenie

• macieku2001 2015-12-21 09:42:21

Witam, mam pewien problem. Mianowicie niedawno zacząłem przyuczać mojego konia do ciągnięcia bryczki. Nauczyłem go chodzić w chomącie, ciągnąć małe ciężary. Problemy zaczęły się przedwczoraj. Wtedy chciałem go nauczyć ciągnięcia palety. Z paletą jakoś chodził, ale mój kochany dziadek wymyślił, że wrzuci na paletę kamień. Oczywiście uważałem że to za szybko, ale cóż zrobić? Gdy kamień spadł, próbowałem go wrzucić na paletę. Wtedy koń zaczął jak szalony biegać po podwórku. Spowodował sporo strat. No ale trudno. Schował się w stajni, trochę go jeszcze potrenowałem, a później rozebrałem. Wczoraj było gorzej. Mój tata wymyślił że przejdzie kawałek z bryczką. Nie bardzo chciało mi się w to wierzyć, no ale zdałem się na umiejętności konia. Niestety to była najgorsza decyzja w życiu. Nie chciał wejść w dyszle, a jak już wszedł to zaczął biegać jak oszalały. Tata wpadł pod bryczkę, która troche się porozwalała. A koń wszedł do stajni, gdzie go rozebrałem. Kompletnie nie wiem co teraz robić.Przepraszam za bardzo długi post :) Serdecznie proszę o pomoc  

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2015-12-22 17:47:20

Proponuję bryczkę wyklepać i wystawić na allegro jako bezwypadkową. Chomąto dorzucić gratis. Przyuczanie konia do zaprzęgu nie mając o tym pojęcia - porzucić. Następnie usiąść i cieszyć się, że nic poważnego się nikomu nie stało.

odpowiedz cytuj
  • macieku2001 2015-12-23 17:22:57

A nie lepiej byłoby nauczyć się jak uczyć konia powożenia?

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2015-12-23 21:27:52

Od tego należało zacząć, teraz dochodzi jeszcze sprawa zresetowania konia. Szkoda, że nie miałeś tej refleksji wcześniej.Jak wyklepiesz i sprzedasz bryczkę, to może akurat uzbierasz na oddanie konia w trening zaprzęgowy, jeśli tak ci na tym zależy.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"