:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

pytanie do dziewczyn...

Dodano: 2011-08-11 11:00:08
: Rekreacja konna

• ILH 2011-08-11 11:00:08

Może to trochę głupie, nie mówiąc o tym, że nie mam gdzie tego pytania umieścić, ale mam pytanie do dziewcząt:- Czy podczas miesiączki jeździcie konno? I czy w ogóle wtedy można jeździć, jest to bezpieczne?

odpowiedz cytuj
  • ILH 2011-08-11 11:11:27

dodam, że zawsze jeżdzę na ogierze.... :(

odpowiedz cytuj
  • wiolas22 2011-08-11 11:14:40

Ja jeżdżę konno nawet podczas miesiączki. Co do ogiera to gdzieś kiedyś słyszałam mit, że nie powinno się zbliżać do ogierów podczas miesiączki, ale dla mnie to bujda. Przebywałam nie raz w pobliżu ogierów i nigdy żaden nie sprawił mi problemów;) 

odpowiedz cytuj
  • ILH 2011-08-11 11:30:26

a co jeśli chodzi o 1 dzień miesiączki? Właśnie dzisiaj rano dostałam, a po południu mam jazdę... czy ktoś jeździł w 1 dzień?

odpowiedz cytuj
  • wiolas22 2011-08-11 11:43:13

W pierwszy dzień nigdy nie jeżdżę, ale tylko dlatego że jestem wtedy wrakiem człowieka i ciężko mi nawet z łóżka wstać. Ale gdyby nie ból brzucha to pewnie też bym jeździła. Tylko wtedy jak najmniej kłusa ćwiczebnego czy galopu w pełnym siadzie. Jak najwięcej półsiadu i kłusa anglezowanego. Ale to już dla własnej wygody a nie z jakiś powodów medycznych.

odpowiedz cytuj
  • ILH 2011-08-11 11:52:18

hmm, wiolas22, a mnie w 1 dzień, boli, ale mogę chodzić, biegać i anglezować (sprawdzałam to na krześle. xd), więc chyba nie powinno mi nic być. Co prawda ćwiczę ćwiczebny i galop w pełnym siadzie, ale to jest ok. 10 min na lonży, a reszta lekcji to anglezowany bez lonży i kłus w półsiadzie przez drążki więc mam nadzieje, ze bedzie ok.

odpowiedz cytuj
  • wiolas22 2011-08-11 12:05:58

Pod kątem zdrowotnym na pewno nic Ci nie grozi. Co najwyżej może Ci być mniej wygodnie. Ale grunt to odpowiednie zabezpieczenie ;)

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2011-08-11 12:15:43

Ja tam co prawda nigdy nie dostałam miesiączki w dzież gdy akurat miałam jazdę , ale teraz odtygodnia coś mi się na miesiączkę zbiera , a i tak jeżdżę . Podczas miesiączki też bym pewnie jeździła , nigdy nie opuszczam jazdy , A miesiączkę znoszę bardzo dobrze .Jednak nie zalecam Ci jazdy w 1 dzień miesiączki , bowiem podczas jazdy może Cię boleć . Jest też ryzyko że krfotok się nasili , więc dla własnego dobra lepiej odwołaj jazdę .Możesz zacząć jeździć kiedy miesiączka będzie zmierzać ku końcowi .Nie napisałaś która to jest miesiączka , ani jak ją znosisz , a to też ma znaczenie .Lecz , jak już wcześniej napisałam , lepiej odwołaj jazdę , bo jeśli nawet nie będzie cię boleć , to na pewno będzie Ci niewygodnie i będziesz się czuła .... hmmm .... dziwnie ( inaczej się tego określić nie da )

odpowiedz cytuj
  • zabkaa91 2011-08-11 17:22:10

Zależy tez jak bardzo masz obfitą tą miesiączkę....bo jeżeli naprawdę w pierwsze 2-3 dni leci że szok...to lepiej nie jeździc bo w jazde konna trzeba włożyc dużo wysiłku...a dla dziewczyn które mają obfite miesiączki to nie polecam....ja należę do takich, które mają miesiączki obfite...i niestety kiedy na drugi dzień wsiadłam na konia i z nim trenowałam to po zejściu prawie zemdlałam....bo za dużo krwi mi uszło....tak mi lekarz powiedział...i zaproponował żebym jak moge to sobie na te dni odpuściła jazde ....jeżeli co do bólu to jazda na koniu jak najbardziej....bo końskie ""ciepło"" i ""pot"", które z niego wychodzą łagodzą ból...a po drugie jeżdżąc na koniach człowiek sie rozluźnia....i to pomaga nam kobietkom na ból miesiączkowy :)Jeżeli chodzi o ogiery...tak miesiączka może miec na nich wpływ...ponieważ każda dziewczyna/kobieta ma inny przebieg cyklu miesiączkowego i każdej inaczej działają hormony podczas okresu..jednym mniej drugim więcej..bo po końskiem to jest poprostu ""ruja"" u  dziewczyny...ale nie na wszystkie ogiery działa....jak ja miałam praktykę w SO Książ i pomagałam przy ogierach to doświadczyłam zaloty ogiera co skończyło sie tym że miałam wielkiego siniaka na barku a on dostał od koniuszego wiadrem w łepek ;/I tu nie chodzi o to że na mnie skoczył tylko po prostu zalecał sie i mnie chapnął gdy sie odwróciłam koniuszy odrazu mi powiedizał..""masz dziwczyno pewnie miesiączke bo ten ogier tak do każdej sie zaleca jak mają miesiączki"", i że nie jestem pierwsza hehe....tylko powiedizałam wow i oczy wybałuszyłam....Pozdrawiam!

odpowiedz cytuj
  • ILH 2011-08-11 20:07:39

Właśnie wróciłam z jazdy, już 2-3 godzinki przed jazdą ból ustąpił. Na ogół miesiączki przeżywam spokojnie, więc gdy wróciłam z jazdy zobaczyłam, że w ogóle krwi ze mnie nie uszło. Nic, czysta podpaska. A w czasie jazdy zapomniałam w ogóle o okresie, mimo iż jechałam na ogierze to nic do mnie nie "zalatywał".

odpowiedz cytuj
  • AdaRadkiewicz3 2011-08-11 20:23:41

nie martw sie, jak mam okres jezdze caly czas nawet w 1 dzien, a co do ogierow to przebywam z nimi non stop wiec nie zgwalca cie;D

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"