:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Skoki, zostawanie w siodle ?

Dodano: 2013-06-08 21:39:29
: Skoki przez przeszkody

• patrycjakonik3 2013-06-08 21:39:29

Skaczę na kobyłce która jest w trakcie nauki skoków. Strasznie wpadam w siodło podczas lotu. Mam tak tylko na tym jednym koniu. Dzieje się tak na przeszkodach ponad 50 cm.Czasem uda mi się nie wpaść w siodło ale zapewne wtedy wstaję za mocno w strzemieniu, wyjdę przed siodło, łydka poleci na zad, albo skok nie uda się dla konia i zwali np. zademskok - http://scr.hu/7vp/ta58z - chwila później - http://scr.hu/7vp/bb3t9 - a potem w trakcie lotu jestem już w siodle...

odpowiedz cytuj
  • sarucha 10 2013-06-09 11:39:47

Przydałaby się jazda na lonży z instruktorem.....

odpowiedz cytuj
  • emolkaa 2013-06-09 16:03:09

Link mi się nie chce otworzyć, ale z tego co piszesz:Ja również skaczę na klaczy (4-letniej), która dopiero się uczy. Raz z niej spadłam <przy skoku> i teraz siedzę tak "asekuracyjnie", czyli zazwyczaj oddaję tylko rękę, a w siodle zostaję. Dlatego też, raz w tygodniu, siadam na doświadczonego konia - wtedy mam wręcz idealny półsiad. Zostaje tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć ;) Proponuję też więcej ujeżdżenia i pracy nad dosiadem na tym konkretnym koniu. Np. ćwicz skoki na sucho w kłusie (wiem, że to dziwnie brzmi, ale chodzi mi o to, żeby w kłusie na ujeżdżalni robić półsiad taki jak podczas skoku, z oddaniem ręki itp) Powodzenia ;)

odpowiedz cytuj
  • ariam 2013-06-09 20:17:06

Jakoś dziwnie to wygląda. Coś jest źle, ale nie mam pojęcia co. Jeździsz przy instruktorze?

odpowiedz cytuj
  • patrycjakonik3 2013-06-09 20:40:44

Ostatnio skakałam z instruktorką i pod doświadczonym koniem i nie wpadałam w siodło. Tylko na tym koniu tak mnie wciąga do siodła, ale nie jeżdżę wtedy pod nadzorem instruktora bo to koń z agro.

odpowiedz cytuj
  • paula04 2013-06-09 20:42:14

Nie mam zielonego pojęcia dlaczego. Pół siad na początku jest idealny. A później, gdy koń się nawet nie wybił już siedzisz. To nie wina konia, tylko twoja. Koń robi to co mu każesz i tyle.

odpowiedz cytuj
  • patrycjakonik3 2013-06-09 20:57:25

Nie wspomniałam ani słowem że to wina konia ;) Ja chcę tylko znaleźć przyczynę tego wpadania w siodło ;)

odpowiedz cytuj
  • sarutek21 2013-06-09 22:36:58

absolutnie nie znam sie na skokach ale jakoś nie podoba mi sie twoja postawa. tylko nie wiem co dokładnie.... masz dopasowane strzemiona? 

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2013-06-10 18:35:16

Musiałabyś naprawdę choć jedną jazdę z tym koniem mieć przy instruktorze, bo w trakcie jazdy wiele rzeczy się ujawnia. My nie wiemy dlaczego tak się dzieje. Jeśli skaczesz przeszkody na innych koniach i wyższe też to pewnie wiesz, że kolana muszą być zamknięte, pięty w dół, wodze oddajesz tylko na tyle ile koń potrzebuje, itp. Najważniejsze to prostować się w siodle pozostając ponad nim, a nie siadać w siodło. Nie wiem jednak w czym tu problem, jeśli pilnujesz dosiadu. Nie wiem czy po prostu tracąc równowagę wpadasz w siodło? Moim zdaniem powinnaś się bardziej starać unieść nad siodło. Jeśli potrafisz dobrze półsiad też nie powinnaś z tym mieć problemu... Chciałaś znaleźć przyczynę wpadania w siodło, to mniej więcej takie przykładowe Ci naświetliłam. Może coś pomogą. Może co do oddawania wodzy to zbyt nisko masz w tym momencie ręce, łokcie powinny być bliżej Ciebie, wtedy dłonie ustawią się wyżej. Szczególnie przy wyższych skokach jest to znaczące. Jedynie to rzuciło mi się w oczy, reszta sądzę że prawidłowo. Strzemiona masz raczej dobre, chyba, że spróbuj o jedną dziurkę skrócić - z perspektywy zdjęcia trudniej coś dostrzec.Jeździ ktoś jeszcze na tym koniu? Może niech ktoś inny, kto też skacze, na nim spróbuje...

odpowiedz cytuj
  • Susie96 2013-06-10 21:15:56

Koń nie ma żadnych problemów ze skokiem. Problem raczej tkwi w tobie. Najpierw dobry półsiad, później- klap w siodło bez wyraźnej przyczyny. Musisz po prostu wytrzymać w półsiadzie dłużej, aż do zeskoku. Spróbuj łapać się grzywy konia, miałam ten sam problem i to mi pomogło. Pozdrawiam :)

odpowiedz cytuj
  • Koniara - Adzia 2013-06-13 21:41:33

Rzeczywiście ciężko jest ocenić ze zdjęcia, więc od razu mówię, że jest to tylko uwaga w postaci przypuszczenia. Być może chodzi o to, że łydka jest za bardzo z przodu (coś takiego się dzieje przy dosiadzie fotelowym). Nie zakładam, że cały czas tak jeździsz. Może pojawiają się jakieś problemy podczas najazdu, przez co łydka ląduje w złym miejscu. Jak dla mnie wygląda trochę jakbyś traciła oparcie na strzemionach podczas lotu, ponieważ na pierwszym zdjęciu linię pięta-biodro zachowałaś niemal idealnie, a na drugim łydka poszła MINIMALNIE do przodu, a pupa do tyłu.Z drugiej strony mówisz, że ten problem pojawia się tylko na tym koniu, więc to co napisałam, nie musi być w Twoim przypadku prawdziwą przyczyną. Jeżeli tak, to za pewne coś się dzieje podczas najazdu.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"