:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

jak uczyć konia skoków

Dodano: 2014-11-22 18:45:59
: Skoki przez przeszkody

• agata-chrubasik 2014-11-22 18:45:59

mam klaczke. w wakacje szła śmiało na przeszkode.w porywach skakała 100cm. teraz wyłamuje nawet 30cm. jedynie skacze z galopu ale to nie ma sensu na dłuższą mete. luzem skacze normalnie każda przeszkode.help!jak ja nauczyc wszystko akakac?

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2014-11-22 19:19:00

Dlaczego skoki z galopu nie mają sensu? Wydawało mi się, że mają największy, ale może czegoś nie wiem?Koń, jak wynika z twojego postu, skakać umie. Ty go najwyraźniej do tego zniechęciłaś, więc jak chcesz to teraz odkręcić korzystając z porad internetowych? Coś robisz bardo źle, skoro koń w krótkim czasie całkowicie odmówił współpracy. Mamy powróżyć ze szklanej kuli?

odpowiedz cytuj
  • Szary Pielgrzym 2014-11-22 21:06:00

Kiedy ludzie nauczą się że takie i podobne problemy z koniem rozwiązuje się z pomocą dobrego instruktora .

odpowiedz cytuj
  • Ania S 2014-11-25 19:03:27

Szary Pielgrzym też mnie to zastanawia :P Agata Chrubasik jeśli koń skakał i przestał to na 99% jest to kwestia pracy z koniem. Najczęstsze błędy to przysiadanie konia na skoku, brak oddania ręki albo jechanie na pysku oraz brak równowagi. Warto by było gdyby ktoś na Ciebie spojrzał w trakcie jazdy i powiedział czy popełniasz te albo inne błędy, bo jeśli chcesz, aby koń znowu zaczął skakać to najpierw wypadałoby dojść do tego, dlaczego przestał skakać. Jeśli nie masz możliwości pracy z instruktorem/trenerem to poproś kogoś (rodziców? koleżankę? lub kogo tam chcesz) żeby cię nagrał na kamerze, a potem obejrzyj i spróbuj wysnuć refleksje. Krok numer dwa to poprawa błędów, a dopiero później można pomyśleć o koniu. Polecam pracę na drągach, bo jeśli koń wylamuje to zazwyczaj albo sie boi albo jeźdźcowi brakuje umiejętności, a drągi są bardzo pomocne w takich chwilach, potem można wprowadzać  różne kombinacje i gdzieś tam dalej dołączać przeszkody. Natomiast pamiętaj, że to jest tylko forum internetowe i nie wimy nic ani o Tobie ani o koniu, więc nie spodziewaj się cudów :P Powodzenia

odpowiedz cytuj
  • misio 2014-12-28 19:05:41

To tak naprawdę nie ma sensu ale może była na coś chora albo kulała albo po prostu łatwiej skakać jej bez jeźca albo wiek a morze ma jakieś kaprysy bo inaczej nie ma sensu. 

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2014-12-28 20:07:12

A morze Bałtyckie?A może słownik ortograficzny?A może parę znaków interpunkcyjnych?Dla ciebie: ,,,,,,,,, ........ ???

odpowiedz cytuj
  • Mojkondemona 2014-12-29 00:03:21

No ja dość długo pracowałam z takim koniem.Lecz u niego to był problem taki że ktoś go szarpał za pysk w skoku.Może źle się trzymasz w skoku ( w kłusie ) i go szarpiesz ?Ale spróbuj na bardzo luźnych wodzach przejeżdżać przez malucieniućtkiego krzyżaczka lub drąg.I po prawidłowym przejeździe kłus na dłuuuuugiej wodzy lub stęp czy nagrodę np. Marchewkę.Niezbyt potrafię Ci doradzić bo do końca nie znam sytuacji.Nie wiem czy on sie wspina ucieka czy co ?Lecz spróbuj :)Bo na skokach się trochę znam :)

odpowiedz cytuj
  • Mojkondemona 2014-12-30 11:27:25

Nie martwcie się nią bo JEST Z LASU XD .A poza tym zawsze coś ma do wszystkich :D nie przejmuj sie :s

odpowiedz cytuj
  • agata-chrubasik 2015-01-03 18:44:27

Nie wyjeżdżajcie na mnie. miałam nadzieje że ktoś nakieruje mnie co jest nie tak.ja na niej nie skacze,tylko kolega, a on był bardzo nerwowy,a koń to wyczuł. pare razy skakała na niej koleżanka i jest lepiej.A jak was wkurzają takie postu po co kiego grzyba je komentujecie,czytacie do konca?? a dużo jest postów typu jakie jest wyposażenie jeźdźca/konia,które spokojnie sa na innych forach.Ja je zadałam bo nigdzie nie znalazłam podobnej sytuacjii

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2015-01-03 19:52:05

agata-chrubasik  dostałaś jakieś 2 i 3/4 merytorycznej odpowiedzi (licząc od początku). Drobna złośliwość o szklanej kuli miała jedynie podkreślić wagę tego, że powinnaś szukać porady "na żywo", a nie w internecie. Nikt na ciebie nie "wyjechał". Zostałaś nakierowana co prawdopodobnie jest nie tak - jeździec. Dostałaś oprócz tego dwie odpowiedzi na podstawie wróżenia ze szklanej kuli. Czego więcej oczekujesz?

odpowiedz cytuj
  • Mojkondemona 2015-01-10 09:13:15

Hahaha też na to czekam :D 

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"