:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Spadłęś/aś kiedyś z konia???

Dodano: 2011-12-28 20:20:15

• kimilove 2011-12-28 20:20:15

Witam :) Czy spadliście/łyście  już kiedyś z konia? Bo ja jeszcze nigdy. Widziałam jak moja kolerznka spadła i nie wyglądało to łagodnie lecz może to tylko tak wygląda? No nie wiem. Spaść morzna różnie. A jakie wy mieliście odczucia po pierwszym upadku? Ból napewno, ale czy potem baliście/łyście się że spadniecie? POZDRAWIAM ;)

odpowiedz cytuj
  • kimilove 2011-12-28 20:23:06

przepraszam za temat powinno być e zamiast ę za szybko pisze ;)

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2011-12-28 20:40:35

Ja osobiscie duzo razy juz spadala a mój pierwszy to jak kon stanal deba  a ja jezdzilam na lonzy.Odczucie bylo dziwine ,ale spadlam na tylek i nic mi sie nie stalo i jak wstalam otrzepalam sie i wsiadlam spowrotem .Bylam z siebie dumna bo mialam 6 albo 7 lat. :)

odpowiedz cytuj
  • pinkmaafin 2011-12-28 22:44:39

Ja spadłam już 100 milon razy i nie zawsze było miło. Mój pierwszy upadek był podczas zagalopowania, koń tylko dał łeb w dół i ja leciałam :) a tak pozatym większość upadków były bolesne ale szczęśliwie się kończyły. Rok temu miałam nieszczęśliwy upadek, podczas zajeżdżania koni, skończyło się w szpitalu z 11 szfami w jamie ustnej i w jej okolicach, niestety blizn nie dało się wyeliminować. Ale trzeba na to raczej pozytywnie patrzeć, i zawsze wyciągnąć wnioski, stało się i już. Wobec koni mieć respekt, a konie powinny mieć przed człowiekiem respert, ale nigdy nie należy się bać. Nie ma czego :) Każdy prędzej czy później spada. Według mnie, najważniejsze nigdy nie lekceważyć jazdy konnej, kask to obowiązek !

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2011-12-28 22:47:15

Jak to się mówi, kto nie spada ten nie jeździ ;) Ja już nie pamiętam ile razy spotkałam się z ziemią ;P MAM DO SPRZEDANIA -OWIJKI POLAROWO ELASTYCZNE JASCONhttp://allegro.pl/bandaze-owijki-elastyczno-polarowe-firmy-jacson-i2018173155.html-OWIJKI POLAROWE API NOWE! http://allegro.pl/api-bandaze-owijki-polarowe-nowe-okazja-i2018173158.html-ORAZ PARĘ KSIĄŻEK JEŹDZIECKICHhttp://allegro.pl/jazda-konna-dla-poczatkujacych-k-hoffman-polecam-i2024027417.htmlhttp://allegro.pl/ksiazka-poradnik-moj-kon-kate-needham-i2018173141.html

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2011-12-28 22:57:05

Tak naprawdę do póki nie spadniesz nie będziesz wiedziała czy to jest sport dla Ciebie ;) Po upadku dopiero przełamujesz strach i zaczynasz jeździć ;) Jak się domyślacie ja spadałam już wiele razy. Najpoważniejszy upadek miałam chyba ostatnio kiedy koń mnie poniósł i spadałam z bardzo szybkiego galopu. :)

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2011-12-28 23:15:50

Oczywiście, że nie spadłam! Ale mam za sobą dopiero ok. 12 jazd i wszystko może się zdarzyć

odpowiedz cytuj
  • qniara1998 2011-12-29 10:07:18

Ja spadłam chyba z pięć razy w ciągu roku. :P

odpowiedz cytuj
  • victoria2511 2011-12-29 10:29:36

Ja spadłam kilka razy a raz na prawdę poważnie.Byłam lonżowana na ogromnym młodym koniu na takiej jakby polanie.Moja młodsza siostra z kuzynką siedziały w trawie i nagle wstały.Koń tak się przestraszył że stanął dęba i zaczął galopować.Pamiętam że przez kilka sekund wisiałam na siodle a potem się odepchnęłam żeby nie spaść mu pod kopyta.Uderzyłam o ziemie plecami i tak strasznie mnie to bolało.Po powodzi łez wstałam i jeszcze raz wsiadłam na tego konia.Psychicznie czułam się super,ale fizycznie trochę gorzej.Inne moje upadki były raczej śmieszne niż straszne.:)

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2011-12-29 11:54:53

Ja jeżdżę już bardzo długo, ale tak stajni to 5 lat. Dopiero w wakacje pierwszy raz spadłam z konia. Był strasznie rozkojarzony i się  potknął, wypadłam do przoduprzeturlałam się, a koń się wystraszył i prawie by mnie przygniótł kopytami. Na początku przeżyłam szok, i bardzo rzadko na tym koniu teraz jeżdżę. Ale nie było takie potworne. Tylko, że o to chodzi jak spadasz, bo przecież Superman ( aktor ) spadł z konia i całą rzesztę życia przesiedział na wózku inwalidzkim. Radzę ci się mocno trzymać, ale to nie zależy tylko od ciebie, ale też od konia. Czasem coś takiego może się stać, ale przecież jazda konna to sport ekstremalny. Trzymaj się mocno i są różne przypadki. Moja koleżanka spadła z tego samego konia co ja i ma ślad na poliku. Dla mnie ten upadek był nawet miły, bo się tak fajnie czułam jak spadałam, ale nie chcę więcej razy tego robić. Teraz już się nie boję jeździć na tym koniu, ale to był moj pierwszy raz kiedy spadłam. Już przedtem tyle razy mogłam zaliczyć glebę, ale nie. Scigaliśmy się i mój koń zaczął skręcać do małego lasu. Ale gdybym skręciła w drugą stronę wpadłabym na drzewa które były obok. Wjechałam do tego lasu wypadły mi nogi ze strzemion ii czułam że się przechylam na bok. Złapałam się szyi konia, a gdy już zwolnił i podjechali wszyscy do mnie to tylko byłam przytulona do konia. Jak skakałam też wypadłam z siodła do przodu i to kilka razy ale nic się nie stała. Podobno każdy jeździec musi spaśćPozdrawiam :)

odpowiedz cytuj
  • MissJulliard 2011-12-29 12:40:00

"Konie nie zrzucają - to tylko ludzie z nich spadają" :DDKtoś mi to kiedyś powiedział i bardzo mi się spodobało. Kiedy ja spadałam, koń tak na mnie śmiesznie patrzył, jakby miał wyrzuty, że spadłam, a z drugiej strony jakby się śmiał, jaka ja głupia jestem, że poleciałam xDA było to tak, że konik chodził już chyba 4 godzinę :( i dodatkowo miał opuchnięte nogi... Więc pewnie go bolały, jechałyśmy na przeszkodę, najpierw skakała moja koleżanka z kłusa, a zaraz za nią miałam ja skakać, ale kochany Cypres zagalopował tuż przed przeszkodą no a ja na to nie byłam przygotowana i poleciałam, ale w sumie jak ja to nazywam "ewakuowałam się z siodła" xD Bo ja się nawet nie przewróciłam tylko tak śmiesznie zeskoczyłam z tego siodła i na nogach stała i trzymałam go za wodze, a on na mnie lumpił jak na głupią xD

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"