:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

super konie

Dodano: 2013-06-13 14:14:12
: Wyścigi konne

• ariam 2013-06-13 14:14:12

Jakie konie uważacie za wręcz symbolizujące światowe jeździectwo sportowe?

odpowiedz cytuj
  • sarucha 10 2013-06-13 17:06:07

Z pewnością:TotilasCodex OneDamon HillKolibriSandro HitContenderSandro BoyValegroNayanaMagnus RomeoUtopia

odpowiedz cytuj
  • patriszia 2013-06-13 17:50:05

ARTEMOR <3 

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2013-06-13 21:09:20

Dorzuciłabym jeszcze:wkkw:La-Biosthetique Samujeżdżenie:SatchmoJerich ParzivalFuego XIISalinero (kontrowersje kontrowersjami, ale nikt nie może zanegować, że był ikoną)Blue Hors Matine (to samo) skoki:Numero UnoShutterflyDiaradoCornet ObolenskyRatina Z (Już ją kilka razy klonowali. Wyobrażacie sobie źrebaka od niej po Cornecie? Ja nie muszę, widziałam, co prawda na YT, ale powiedzmy. Comme Il Faut. Rozmarzyłam się.)Z dawniejszych- Gribaldi (ojciec Totilasa, też jeździł go Gal), Donnerhall, Heartbreaker. Paru z koni wyżej już nie ma na świecie albo zakończyły karierę, ale każdy je zna, pamięta i żałuje, jeśli nie mógł widzieć na żywo choćby parę lat temu czy np. Salinero na jego ostatniej (?) wielkiej imprezie w Londynie.

odpowiedz cytuj
  • PrincQue 2013-06-24 16:24:41

Heakstead :)

odpowiedz cytuj
  • Ireth 2013-06-24 18:15:41

Damon Hill, Moorlands Totilas, Salinero, Jerich Parzival, Valegro, Rusty, Bonfire. Na skokach się nie znam, więc wymieniłam tylko te z ujeżdżenia.

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2013-06-24 22:18:17

PrincQue Hickstead :)Może jeszcze parę wyścigówek (folbluty): Zenyatta, Deep Impact, Frankel, Black Caviar, Peppers Pride, Sea The Stars, Sadler"s Wells.

odpowiedz cytuj
  • sarucha 10 2013-06-25 13:57:15

Damon Hill, Moorlands Totilas, Salinero, Jerich Parzival, Valegro, Rusty, Bonfire. Na skokach się nie znam, więc wymieniłam tylko te z ujeżdżenia.Widzę, że nie tylko ja kocham dresaż i te konie. Fajnie

odpowiedz cytuj
  • patrycja64 2013-07-07 20:41:37

Ja Lotkeee XD

odpowiedz cytuj
  • Maria 2013-07-08 16:38:43

Honeonna, jakie kontrowersje wokół Salinero? W sensie rollkur?

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2013-07-08 21:34:24

Oczywiście rollkur, no i też to, że wielu osobom on nie do końca pasował do ustalonego, klasycznego wizerunku konia zebranego, ujeżdżonego na najwyższym poziomie i tak dalej. Nie ma co ukrywać, że współczesne ujeżdżenie sportowe coraz bardziej dryfuje w stronę efektowności zamiast poprawności i zgodności z podstawowymi zasadami, które dla zabawy wymyślone nie były.Inny przykład, chyba jeszcze bardziej jaskrawy- Blue Hors Matine. Pewnie, efektownie wygląda na przykład ten przejazd http://www.youtube.com/watch?v=zKQgTiqhPbw i nie mam zamiaru oceniać go szczegółowo, bo jestem na to za cienka w uszach i naprawdę ani myślę bawić się w wielkiego sędziego, tylko... weźmy na przykład ten piaff. Czy to tak miało wyglądać? Oglądam, porównuję, jak potrafię, z przepisami dyscypliny i niektóre punkty nijak mi nie pasują. Kiedy to widzę, mam poważne wątpliwości, czy mi się podoba. Taki na przykład Fuego najczęściej piaffy ma bliskie ideału, zresztą ma ułatwienie w postaci budowy naprawdę odpowiedniej do takich rzeczy. Piaffuje spokojnie, bez machania głową, rytmicznie, płynnie, prawie idealnie w miejscu, z wyraźnie obniżonym zadem, bez "skakania" z kroku w krok i szastania ogonem co chwilę. Matine wygląda miejscami, jakby miała się przewrócić.  Nie chcę rozpętywać wojny, ale kolejnym przykładem jest Totilas (już nie Moorlands). Jego kłusy "wyciągnięte" są miejscami... no, nie chcę się wypowiadać za ostro, zwłaszcza że ekspertem nie jestem, ale nie za dobre. Nie dokracza tyłami, idzie z zapadniętym grzbietem, przegiętą szyją...Macha przednimi nogami, jakby płynął kraulem, a nie kłusował. Ja osobiście na jego łapy patrzeć nie mogę i w przeciwieństwie do większości jego fanów tego w nim właśnie nie lubię :( Nie kwestionuję tego, że na pewno jest dobrym koniem, nie kwestionuję jego sukcesów, bo też nie od tego jestem. Nie hejtuję jego ani żadnego z jego jeźdźców. Zastanawiam się tylko, czy kiedyś, po kolejnych latach nagradzania wysoką punktacją nienaturalnego unoszenia nóg dojdziemy do tego, że ideałem będzie taki koń? http://www.youtube.com/watch?hl=pl&v=6Bh_BJxrWoM&gl=PL  Strach patrzeć na część komentarzy. Dla mnie zwłaszcza stęp wygląda wręcz karykaturalnie. Albo ten- za X lat ideał galopu z unoszeniem nóg?  http://www.equestrian.ru/photos/user_photo/2009/d4a4729e.jpg Kiedyś dojdziemy do tego... http://www.youtube.com/watch?v=xnwxEZwpc2w A może...to właśnie jest ujeżdżenie sportowe i trzeba będzie zacząć je odgraniczać (przynajmniej we własnym mózgu, na prywatny użytek) od klasycznych, starych reguł, jeśli jeszcze się od nich oddali? Przepraszam, że jak zawsze za długo, ale z powodów od Was niezależnych staliście się niewinnymi ofiarami mojego wylewania żali. Za uszczerbki na zdrowiu po zaśnięciu i walnięciu głową w coś twardego bardzo przepraszam. 

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"