:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Szybki galop

Dodano: 2014-02-08 21:42:04
: Skoki przez przeszkody

• nikola0220 2014-02-08 21:42:04

Cześć , Chciałabym się poradzić . Chodzi o to że od pewnego czasu współdzierżawie Konia, który jak mam zacząć Galopować i jadę kłusem to się nakręca i jak jest galop to też ma szybki i trudno go zwolnić ( żadne półparady nie działają , przytrzymanie mocniej za wodzy też nic nie daje) a jeżeli chodzi o skoki to gdzieś 2-3 foule przed tak się rozpędza że nie wymierza czasami na przeszkode dobrze . I chciałam się poradzić co może zadziałać żeby tak się nie nakręcał i nie szalał, żeby miał spokojny galop?  ( koń ma 11 lat )

odpowiedz cytuj
  • rumel 2014-02-08 22:15:15

albo koń jest "wystany" i chce się zwyczajnie pod Tobą wyhasać, albo Ty nad nim nie panujesz /sorry jeżeli się mylę/.  Daj go - niech pocgodzi pod kims doswiadczonym, albo daj  mu dry "wycisk" /pozytywny/ na lonży aby stracił już trochę "powera".

odpowiedz cytuj
  • rumel 2014-02-08 22:18:21

.  Daj go - niech pocgodzi pod kims doswiadczonym, albo daj  mu dry "wycisk" /pozytywny/ na lonży aby stracił już trochę "powera".sorry - poprawka drugiego zdania - miało być:Daj go niech pochodzi pod kimś doświadczonym - albo daj mu dobry "wycisk" w pozytywnym tego słowa znaczeniu na lonży aby stracił już trochę "powera".

odpowiedz cytuj
  • bazyl-lewko 2014-02-08 23:48:45

koń pozytywny jeździec ....

odpowiedz cytuj
  • Koniarka0 2014-02-09 17:22:51

Musisz przed jazdą wybiegać konia polonżuj , poganiaj. Koń jest po prostu nie wybiegany. U mnie sprawdził się galop na małe odcinki czyli galopuje malutki kawałek, że nawet koń nie da rady się rozpędzi Jak nie możesz zamachowe zatrzymać konia powinnaś kończyć galop na końcu ujeżdżalni przed jakąś ścianką czy płotem nie wiem może niektórzy uważają że to zły pomysł <koń może wjechać w płot albo gwałtownie skręcić, ale u mnie to podziałało >  za każdym razem chwal konia. I pamiętaj nie ciągaj za wodze konie są takie, że uciekają przed bólem ciągnąc za wodze pogarszasz sytuacje nie jeździ w półsiedzi za wszelką cenę  próbuj jechać w pełnym siedzie i obciążaj tył konia czyli ciężar ciała na tylną stronę sidła.

odpowiedz cytuj
  • Koniarka0 2014-02-09 17:24:31

Koń może też po prostu taki być może ma trochę w sobie folbluta ??

odpowiedz cytuj
  • sarucha 10 2014-02-09 18:18:48

Koń może też po prostu taki być może ma trochę w sobie folbluta ??I co, że ma folbluta?Znam pewne ćwiczenie, które pokazał ostatnio Gerd Heuschmann na swoim seminarium. Zatrzymujesz konia 4-5 foule przed przeszkodą. Ruszasz kłusem a gdy zaczyna przyspieszać, zatrzymujesz.

odpowiedz cytuj
  • nikola0220 2014-02-09 21:54:40

owszem , jego matka to follbutka  :)

odpowiedz cytuj
  • Luna 2014-02-09 22:37:57

spróbuj może jeszcze w ten sposób: po pierwsze masz pozytywnego i wesołego konika, gratuluję, to dobra wiadomość:), po drugie zrezygnuj z treningów "na poważnie" na okres ok. 14 dni, przez ten czas baw się z koniem. Wsiadaj i jedź, po prostu jedź przed siebie, bez ćwiczeń, macie być tylko Ty i On, jak w galopie zaczyna przyśpieszać, to daj mu łydkę i popędź jeszcze szybciej, i tak za każdym razem. Po pewnym czasie zrozumie, że to Ty kontrolujesz sytuację i będziesz mogła powolutku i bardzo delikatnie skracać galop i wracać do sedna problemu. nie sądzę, aby szeroko rozumiane pomoce mogły pomóc. On musi się wybiegać :)

odpowiedz cytuj
  • bazyl-lewko 2014-02-10 14:03:50

Musisz przed jazdą wybiegać konia polonżuj , poganiaj. Koń jest po prostu nie wybiegany. U mnie sprawdził się galop na małe odcinki czyli galopuje malutki kawałek, że nawet koń nie da rady się rozpędzi Jak nie możesz zamachowe zatrzymać konia powinnaś kończyć galop na końcu ujeżdżalni przed jakąś ścianką czy płotem nie wiem może niektórzy uważają że to zły pomysł  za każdym razem chwal konia. I pamiętaj nie ciągaj za wodze konie są takie, że uciekają przed bólem ciągnąc za wodze pogarszasz sytuacje nie jeździ w półsiedzi za wszelką cenę  próbuj jechać w pełnym siedzie i obciążaj tył konia czyli ciężar ciała na tylną stronę sidła.TAK !TAK!poganiac nie ciągnąćna ścianę gona tylną stronę siodła I JEST GUT!

odpowiedz cytuj
  • ceadis 2014-02-11 11:21:25

I nie zapomnij o odpowiednim żywieniu. Należy zrezygnować lub ograniczyć na pewien czas karmy wysokoenergetyczne np owies. Kiedy koń będzie miał sporo regularnego ruchu można mu stopniowo zacząć podawać. 

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"