:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

To ma być western

Dodano: 2013-10-24 16:59:59
: Western

• sarucha 10 2013-10-24 16:59:59

http://www.galopuje.pl/konie-zdjecia,x-mistrzostwa-polski-w-jezdzie-western,61525Co sądzicie o tym zdjęciu? Widzę, że wbrew temu co mówią naturaliści, western to nie ideał....

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2013-10-24 18:29:07

Natural a western to dwie różne sprawy, a to, że jedno z drugim często się łączy to raczej wpływ tego, że obie rzeczy pochodzą z Ameryki i naturalsowi trenerzy często właśnie w takim stylu jeździli, zanim zaczęli głosić światu dobrą nowinę. Może też kuszące są rzucone wodze?Na tym zdjęciu (które, przypomnę tylko, pokazuje krótki moment) trudno mi się dopatrzyć westernu takiego, jak ma być. Westem się jakoś bardzo nie interesuję, znam tylko podstawową teorię i oglądam czasami zawody, ale obrazki na tych paru zdjęciach różnią się od tego, co pokazuje czołówka. Przykro mówić, ale ogólnie west w Polsce ciągle nie jest na za wysokim poziomie. Zdarzają się wyjątki w postaci całkiem dobrych zawodników i ośrodków i oczywiście bardzo się z tego cieszę, ale ogólne ogarnięcie "ludu" często można sprowadzić do "kupię kapelusz, westowe siodło i zacznę zatrzymywać konia na "whoa!" zamiast na "prrr!"". Nie twierdzę, że to ma miejsce w tym przypadku, to taka ogólna refleksja.Na klasycznych zawodach też nie brakuje ludzi, którzy załamują. Jeśli jakiś ogarnięty westowiec zobaczyłby bardzo słabego klasyka, tak samo stwierdziłby, że to jakaś żenada. Przecież za nieuków wszyscy się wstydzimy i nie chcemy, żeby ktoś oceniał nas i nasz sport po jednym, kilku, kilkunastu ludziach kaleczących nasze konkurencje i zasady. Dlatego też sądzę, że do wyrobienia sobie opinii np. o weście lepiej obejrzeć trochę filmów najlepszych zawodników i koni, którzy robią to tak, jak ma być, a nie tak, jak ewentualnie się uda.

odpowiedz cytuj
  • Saphira 2013-10-24 21:19:58

Style jazdy dzieli się przede wszytskim na klasyczny i western, zwane tez angielskim i amerykańskim, ale natural to nie to samo co western. W naturalu chodzi o to, by postępowac zgodnie z naturą konia, dogadać się z nim - nie jest top styl jazdy,a le cały szereg spraw związanych z obcowaniem z koniem.Jak widzimy na tych zdjęciach, jeździec gtrzyma rękę delikatnie, ale używa kiełzna, którergo nawet mały ruch powoduje rolowanie konia. U klasyków też tego 9 niestety ) nie brakuje, natomiast w naturalu tyyego nie ma i nie będzie ( tak długo, jak natural będzie naturalem ).

odpowiedz cytuj
  • CZEJEN2011 2013-10-31 08:26:35

to zdjecie to niestety jest "czołówka" bo jeździec wtedy został Mistrzem Polski, ale z tego co wiem podniosły się liczne słowa krytyki za jego złe traktowanie koni i chyba go zdyskwalifikowali, ja widziałam te przejazdy i byłam bardzo zniesmaczona, jeżdżę w stylu western 3 rok i nie mogłam uwieżyć że Polska czołówka tak traktuje konie, na szczęście to tylko czarna owca z przerostem ambicji i zdaża się w każdej dyscyplinie

odpowiedz cytuj
  • sallad 2013-11-01 17:29:22

WitamMoje wypowiedzi nie sa tu zeby kogos usiwiadamiac ale zeby powiedziec czego sam sie dowiedzialem.Style jazdy w USA dzielimy. Dzielimy to na Vaquero (hiszpanski styl jazdy rozwijajacy sie w Kaliforni) i popularnych kowboji. Roznica jest naprawde spora i nie ma co laczyc jednych z drugimi. Geneze powstania i roznice mozna latwo znalezc w internecie. Polecam artykul Pani Justyny Mitki.Kto ma konto na facebooku to podaje link do artykułu jak terytorialnie dzieli sie ameryka na te dwa style. https://www.facebook.com/ groups/1408678986032051/ 1410726279160655/Sam natural wyrosl w Ameryce wlasnie ze stylu Vaquero i do dzis posiada wiele motywów z Hiszpanii. Tacy ludzie jak Pat Parelli, Buck Brannaman, Monty Roberts i inni sa własnie z Kaliforni i oni kontynują ta tradycje.Vaquero nigdy nie uzywali rozdzielonych wodzy tylko mecate albo romal reins i nie uzywali wedzidel lamanych. Szkolenei konia zaczynalo sie na bezwedzidlowce (bosal) co dzis wlasnie przejal "natural". Wedzidlo bylo wkladane do pyska kiedy kon odpowiadal juz poprawnie na sygnaly (tak jak tzw "natural"). Ale to tylko sprzet i to co na zewnatrz.Gdy popatrzy sie na filmiki jak starzy kowboje z okolic Kaliforni wlasnie pracuja z konmi to widzi sie niemal ten tak zwany "natural". Z reszta... na wielu stronach angielskojezycznych mozna przeczytac jak to "natural" wyrosl ze starego stylu Vaquero. Dla mnie osobiscie to jeden i ten sam styl. A to czy ktos uderzy tego konia czy nie to juz niezalezy od stylu jazdy. Metody które nazywamy naturalem to styl Vaquero zostal dzis tylko ladnie nazwany, opakowany i sprzedany no i dodano do niego zachete zeby zle nie tarktowac koni (moje zdanie).Nie wiem jak inni ale Parelli czesto opowiada jakich to metod uczyl sie od Ray"a Hunt"a i Tom"a Dorrance"a. A oni przeciez to starzy Vaqueros. W "naturalu" jak najbardzej uzywa sie wedzidel ale nie na niskich poziomach. Docelowo kon moze chodzic w munsztynku, a jezdziec w ostrogach i nadal to nie bedzie sprzeczne z "naturalem". Generalnie pokaplikowane to. Ciezko juz znalezc granice gdzie zaczyna sie jeden styl a gdzie nastepny. Zapewne "naturalsi" sa tak za westernem bo maja na mysli wlasnei styl Vaquero.Ja sam od kawalka czasu robilem kolejne poziomy "naturala" a teraz stwierdzam ze to poprostu odmiana kaifornijskiego stylu jazdy Vaquero. Pozdrawiam

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"