:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Twardy w pysku

Dodano: 2014-05-17 18:44:50
: Rekreacja konna

• olivia19 2014-05-17 18:44:50

Co zrobić kiedy koń jest twardy w pysku?

odpowiedz cytuj
  • rumel 2014-05-18 07:50:41

Twardy czy zaciągnięty? Napisz proszę czym się to objawia - może coś podpowiemy...

odpowiedz cytuj
  • Kilimka1 2014-05-20 20:06:44

Może problemem jest opisać na czy polega ów twardość? Taszczy i ponosi coraz szybciej, taszczy i ponosi w jednostajnym tempie, np stępie ;) zawiesza się, ciągnie, robi ,,pelikana".. co tu jeszcze wymyślić.. uwala się na przodzie tak że czuje się po jeździe rączki do kolan ? Więcej podpowiedzi nie dam :) Gdzie nasz rozmówca ?

odpowiedz cytuj
  • abbigail 2015-10-15 08:54:00

Z mojego doświadczenia wynika, że koń twardy w pysku staje się taki przez jeźdźca o twardej ręce. Mój 5 letni koń taki był, po czym uświadomiłam sobie, że tak naprawdę sama go do tego zmuszałam. Po części ze strachu gdy ponosił w terenie, lub bezradności, gdy nie zatrzymywał się na ujeżdżalni. A zawsze wydawało mi się, że wszystko robię delikatnie. Mocniejsze trzymanie wodzy tylko pogarszało sprawę. Więc zadziałałam odwrotnie. Robiłam sobie dużo ćwiczeń na rozluźnienie ramion, łokci, nadgarstków i nigdy nie trzymałam za mocnego kontaktu. Ręce były jak z plasteliny. Koń który rozluźniał się dopiero po 30 min jazdy, teraz rozluźnia się po 3 min, sam opuszcza głowę. zatrzymuje się od dosiadu i delikatnego, pulsacyjnego (!) ruszenia wodzami. I to wszystko po zaledwie 2 treningach z moją inną ręką.

odpowiedz cytuj
  • MalwinaL 2016-10-23 19:08:16

Przede wszystkim, nie mozesz z nim "walczyć". Nie mozesz na siłę ciągnąć go, zmuszać do złapania kontaktu. Na swoim blogu (http://jaklepiejjezdzickonno.blogspot.com) pisałam o tym wiele razy i starałam się uczulać, że łapanie kontaktu to nie ruch ciągnięcia wodzy w naszą stronę, ale ruch od nas do konia, zachęcający do miękkiego podążania.  Jeśli Twój koń jest twardy w pysku, pewnie nie tak chętnie będzie dochodził do wędzidła. Twóją rolą jest aktywna praca łydek, prośba o zaangażowanie zadu, aktywną pracę tylnych nóg i rozluźnienie. Jeśli koń rozluźni szyję, rozprostuje ją, kontakt będzie łagodny i miękki. Ale do tego wszystkiego potrzena czasu i cierpliwości.  Pozdrawiam,  Malwina

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"