:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

"uciekające" łydki

Dodano: 2012-06-25 21:02:36
: Rekreacja konna

• monna 2012-06-25 21:02:36

Mam problem z łydkami, uciekają mi bardzo do przodu, w stępie jeszcze jakoś się kontroluję, ale w kłusie i galopie to jest masakra. Na tym zdj. jeszcze nie jest tak źle, po za tym lewa łydka jeszcze jest w miarę dobrze, ale prawa to jest jakaś katastrofa :( Znacie jakieś sposoby na "uciekające" łydki?

odpowiedz cytuj
  • Hrenna 2012-06-25 21:11:04

a może nie siedzisz w kłusie i galopie głęboko w siodle? też miałam taki problem i to wynikało z tego, że w kłusie anglezowanym leciałam na tylni łęk.

odpowiedz cytuj
  • Rokatynka 2012-06-25 21:26:57

Wydaje mi się, z tego co widzę na tym zdjęciu, że siedzisz za bardzo z tyłu i ciągniesz nogę w przód, a nie w dół.Przesuń się w siodle bardziej do przodu i usiądź bardziej na krocze, wydłuż sobie o ok. dwie dziurki strzemiona, bo to też może być powodem, że masz fotelowy dosiad. Pamiętaj więc, ciągnij nogę z piętą w dole w dół i usiądź sobie bardziej z przodu siodła, tak bardziej na krocze. Moja trenerka mnie tak uczyła, bo też miałam dosiad masakryczny i teraz jest o niebo lepiej :)

odpowiedz cytuj
  • dudusiakowa 2012-06-25 22:20:48

Też miałam taki problem. Najlepszym rozwiązaniem jest siodło ujeżdżeniowe, kilka jazd bez strzemion i cały czas kontrolowanie się i cofanie nogi do tyłu :) mi pomogło

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2012-06-26 00:19:45

Na zdjęciu łydka wyraźnie jest za bardzo z przodu. Musisz cofnąć ją tak, by pięta i ucho tworzyły jedną linię prostą, której tu nie ma.

odpowiedz cytuj
  • Indi 2012-06-26 06:11:48

Podstawą są odrobinę dłuższe strzemiona (lub w ogóle ;]) i dosiad na kości łonowej a nie na tyłku :) kiedy już zrozumiesz o co w tym chodzi to możesz starać się dawać na początku nogi wręcz przesadnie do tyłu :)No i oczywiście podstawa to przylegać jak największą powierzchnią nogi do siodła - dotyka go całe udo, kolano, łydka i stopa :)A tak w ogóle to albo mi się wydaje, albo koń ma za bardzo siodło odsunięte do tyłu...przyjrzyj się popręgowi...

odpowiedz cytuj
  • SrokatyArab 2012-06-26 11:16:58

Według mnie, jeśli już to siodło jest raczej za bardzo z przodu, niż z tyłu (poduszka kolanowa nie powinna być na wysokości łopatki), ale być może to kwestia zdjęcia. Co do amazonki, to wydłużanie strzemion, przy niestabilnej łydce nie musi być dobrym rozwiązaniem, tym bardziej, że na zdjęciu strzemiona za krótkie nie są. Jazda bez strzemion może pomóc, ale oparcie też jest ważne. Dobrze byłoby zobaczyć filmik, ale na pewno musisz bardziej wypchnąć biodra do przodu. Również podczas anglezowania staraj się przenosić biodra bardziej do przodu niż do góry. Myśl o tym, że góra ciała ma podążać pępkiem, ale pilnuj żeby nie przeprostowywać pleców. Łokcie luźno przy ciele.

odpowiedz cytuj
  • monna 2012-06-28 00:17:19

dziękuję wszystkim, jednak nie wiem, czy uda mi się skombinować filmik bo zdj. było już ciężko,a le zobaczę, możne się uda

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"