:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Uciekający kuc.

Dodano: 2014-11-14 20:01:29

• Konikowapani9 2014-11-14 20:01:29

Mam kuca szet. od 2 tygodni a ona zdążyła trzy razy uciec. Co z tym zrobić?

odpowiedz cytuj
  • fryzka112 2014-11-14 20:58:17

Najlepiej zamknąć boks jeszcze na dole aby nie dał rady otworzyć a na pastwisko jeśli ucieka to albo pastuch z prądem a jeśli nie to drewniane mocne ogrodzenie. Coś na pewno pomoże ;)

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2014-11-15 16:39:02

Ucieka z boksu, z pastwiska czy przy prowadzeniu? Kuce mają tę właściwość, że są niskie, więc jeśli przechodzi pod najniższą linią ogrodzenia, to trzeba będzie puścić tam jeszcze jedną. Można też w inny sposób zmniejszyć przestrzeń między ogrodzeniem a ziemią, na przykład posadzić krzaki albo usypać wał z ziemi, jeśli to nie spowoduje zalegania wody i będzie ekonomicznie rozsądne. Problem tylko, czy większe konie nie będą mogły się np. zaplątać nogą w pastuch. Jeśli otwiera sobie bramki, to trzeba zmodyfikować mechanizm tak, żeby nie dawała rady, a jak, to już kwestia konkretnego zamknięcia.

odpowiedz cytuj
  • Konikowapani9 2014-11-15 18:48:15

Przy prowadzeniu na ogłowiu i na kantarze.

odpowiedz cytuj
  • Szary Pielgrzym 2014-11-15 20:24:37

Twój koń na poważne braki w podstawowym wyszkoleniu . Najlepiej dla Ciebie i twojego konia jak poszukasz pomocy w dobrym ośrodku jeździeckim.

odpowiedz cytuj
  • Konikowapani9 2014-11-16 11:11:32

Kuc w stadninie tego nie robił ,zaczęła dopiero po przyjeździe do nowego domu!

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2014-11-16 13:05:48

Czyli to ty masz braki w podstawowym wyszkoleniu, a kuc jest inteligentny i z tego korzysta.

odpowiedz cytuj
  • fryzka112 2014-11-21 19:47:54

Boi się że coś się stanie nie jest w swoim domu który zna i po prostu szuka domu. 

odpowiedz cytuj
  • jantar4343 2014-12-18 11:15:56

mam kuca który nieustannie ucieka ale mamy niski pastuch co zrobić

odpowiedz cytuj
  • milena3338 2014-12-22 21:21:06

Kuc ucieka dlatego, że czuje iż jesteś niedoświadczona i myśli, że może sobie pozwolić na wyłomy. Musisz mu pokazać, że to Ty tu rządzisz, znasz się na rzeczy i kiedy mówisz, że ma grzecznie iść to tak ma zrobić. Kiedy widzisz, że próbuje uciec i się wyłamać, bądź szybsza, uprzedź go lekkim lub mocniejszym w zależności od potrzeb szarpnięciem uwiązu i powiedz stanowczym głosem np. "Nie wolno!" Po każdym udanym prowadzeniu bez wyłomów nagródź go poklepaniem lub nawet małym smakołykiem. Nie wszystko musi się od razu udać, ale pamiętaj, że trening czyni mistrza! Mam nadzieję, że pomogłam i powodzenia w oduczaniu kucyka!

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"