:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

ujeżdżenie czy skoki?

Dodano: 2013-09-09 15:24:45
: Ujeżdżenie, Skoki przez przeszkody

• kara999 2013-09-09 15:24:45

Bo mam konia,mam cały sprzęt jeździecki,jeżdżę już 8 lat i mam doświadczenie w czyszczeniu,jeździe.I mam problem.Ponieważ instruktorka powiedziała,że szkoda takiego konia marnować na rekreacje i,że najlepiej byśmy się sprawdzili w skokach i ujeżdżaniu,a decyzja o tym co wybiorę należy do mnie.Proszę o pomoc!I nie uznaje głupich odpowiedzi!

odpowiedz cytuj
  • LoveBarwa 2013-09-09 15:53:31

Wszystko zalezy od Ciebie i od Twojego wierzchowca. Skoro instruktorka poleca Ci spróbować w ujeżdżeniu lub skokach to zakładam, że koń nadaje się do obu dyscyplin. Tak więc wybór jest Twój. Lubisz skakać? A może wolisz uczyć się zaawansowanych figur i ćwiczeń na czworoboku i zgrać się lepiej ze swoim koniem? Wolisz jazdę z adrenaliną czy taką bardziej spokojną? Jeśli sama nie wiesz dokładnie, co lubisz bardziej, to spróbuj się choć tymczasowo w obu dyscyplinach i przekonaj się na własnej skórze, w której czujesz się lepiej. Na pewno ujeżdżenie nie zaszkodzi, bo nawet koniom-skoczkom potrzebny jest trening ujeżdżeniowy. A skoki, jeśli lubisz i Twój koń ma odpowiednie predyspozycje i odwagę, proszę bardzo. Nikt z nas nie powie Ci, co masz wybrać, bo to Ty masz czuc się dobrze w danej dyscyplinie i poświęcisz jej mnóstwo czasu i serca. My możemy tylko napisać, co my byśmy woleli ale to kwestia naszych prywatnych upodoban i predyspozycji. Popróbuj i sprawdź. Moze okaże się, że po paru treningach skokowych i dla porównania paru ujeżdżeniowych, stwierdzisz, że Ty i koń czujecie się świetnie w skokach, albo przeciwnie, że to nie dla Was, a za to w ujeżdżeniu znajdziecie klucz do pogłębienia więzi i zwiększenia zaufania do siebie. Nie ma innej rady, to Ty musisz podjąć tą decyzję. Zawsze, jesli okaże się po jakimś czasie, ze to nie to, mozesz się przekierunkować. Pozdrawiam Ania

odpowiedz cytuj
  • sarucha 10 2013-09-09 16:01:01

Ja wolę ujeżdżenie. Jest ono tańcem a Twoim partnerem, jest koń. To jest pokaz wszystkich umiejętności, które możesz osiągnąć z koniem. Fascynują mnie ludzie, którzy potrafią piaffy, pasaże a nie ludzie, którzy wsiadają na konia i po prostu skaczą. Nie żebym kogoś obrażała, ale tak właśnie jest.

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2013-09-09 20:28:14

Trochę chyba powtórzę, ale trudno. Ogólna zasada, którą kiedyś usłyszałam, jest taka, że koń skokowy powinien być przygotowany do pojechania na dobrym poziomie ujeżdżenia klasę niższego niż skoki, w których normalnie startuje, a "dresiarz" ma umieć przejechać na czysto parkur L. W skokach ujeżdżenie też jest bardzo potrzebne, od tego się nie ucieknie. Z kolei drągi czy małe przeszkody mogą być miłym urozmaiceniem i dodatkowym ćwiczeniem dla ujeżdżeniowca. Gdybym stała przed takim wyborem, chyba zastanowiłabym się, czy chciałabym jeździć zawody w skokach. Jeśli tak, idziemy na skoki, nie zaniedbując ujeżdżenia i może czasami w nim startując, żeby przekonać się, jak ten aspekt wygląda w ocenie obiektywnego sędziego. Jeśli ktoś nie widzi się w skokach, to niech poświęci się ujeżdżeniu bez reszty i nie ma wyrzutów sumienia :) I bez nerwów, to chyba jeszcze nie taki etap, że nie będzie odwrotu od dokonanego wyboru. Jeśli po jakimś czasie okaże się, że to jednak nie to, można będzie zmienić trening, a umiejętności nabyte w poprzedniej dyscyplinie przydadzą się i w kolejnej.Skoki to "tylko" skakanie? A zwrotność, sterowność, skracanie i wydłużanie galopu, równowaga, aktywny zad, perfekcyjna reakcja na sygnały, lotne zmiany? To wcale nie jest takie proste, jak się wydaje, przynajmniej nie powinno być. Rozumiem osobiste preferencje, też uwielbiam ujeżdżenie, ale Twoja opinia jest chyba trochę krzywdząca dla skoczków, nie uważasz? :) 

odpowiedz cytuj
  • Anne 2013-09-09 21:33:14

Ujeżdżanie jest to mm..takie bardziej eleganckie,to taki koński taniec,a w skokach jest siła,jest prędkość,są też emocje...nie mówie że ujeżdżanie nie jest emocjonalne. I to i to jest fajne,ale zależy czy wolisz coś energicznego czy coś bardziej eleganckiego c;

odpowiedz cytuj
  • sarucha 10 2013-09-11 17:03:53

Ujeżdżanie jest to mm..takie bardziej eleganckie,to taki koński taniec,a w skokach jest siła,jest prędkość,są też emocje...nie mówie że ujeżdżanie nie jest emocjonalne. I to i to jest fajne,ale zależy czy wolisz coś energicznego czy coś bardziej eleganckiego c;W dresażu też są emocje.

odpowiedz cytuj
  • kara999 2013-09-11 17:11:21

Dzięki za rady :D

odpowiedz cytuj
  • sarucha 10 2013-09-11 19:03:47

Trochę chyba powtórzę, ale trudno. Ogólna zasada, którą kiedyś usłyszałam, jest taka, że koń skokowy powinien być przygotowany do pojechania na dobrym poziomie ujeżdżenia klasę niższego niż skoki, w których normalnie startuje, a "dresiarz" ma umieć przejechać na czysto parkur L. W skokach ujeżdżenie też jest bardzo potrzebne, od tego się nie ucieknie. Z kolei drągi czy małe przeszkody mogą być miłym urozmaiceniem i dodatkowym ćwiczeniem dla ujeżdżeniowca. Gdybym stała przed takim wyborem, chyba zastanowiłabym się, czy chciałabym jeździć zawody w skokach. Jeśli tak, idziemy na skoki, nie zaniedbując ujeżdżenia i może czasami w nim startując, żeby przekonać się, jak ten aspekt wygląda w ocenie obiektywnego sędziego. Jeśli ktoś nie widzi się w skokach, to niech poświęci się ujeżdżeniu bez reszty i nie ma wyrzutów sumienia :) I bez nerwów, to chyba jeszcze nie taki etap, że nie będzie odwrotu od dokonanego wyboru. Jeśli po jakimś czasie okaże się, że to jednak nie to, można będzie zmienić trening, a umiejętności nabyte w poprzedniej dyscyplinie przydadzą się i w kolejnej.Skoki to "tylko" skakanie? A zwrotność, sterowność, skracanie i wydłużanie galopu, równowaga, aktywny zad, perfekcyjna reakcja na sygnały, lotne zmiany? To wcale nie jest takie proste, jak się wydaje, przynajmniej nie powinno być. Rozumiem osobiste preferencje, też uwielbiam ujeżdżenie, ale Twoja opinia jest chyba trochę krzywdząca dla skoczków, nie uważasz? :) Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam, ale taka jest moja opinia.

odpowiedz cytuj
  • -Madzik- 2013-09-12 15:08:00

a może WKKW?Są tam i sokoi i ujeżdżenie. Jest też corss, czyli adrenalina. Może spróbuj.Pozdrawiam,Madzia :)

odpowiedz cytuj
  • juliamitus 2013-12-23 16:36:49

Decyzja należy do Ciebie. Wszystko zależy w czym się lepiej czujesz. Ja wybrałabym skoki. Ale jest to moja decyzja, Ty nie musisz robić i lubić tego co inni.Polecam Ci też WKKW, są tam i skoki i ujeżdżenie. Tak jak już mówiłam, decyzja należy do Ciebie :) 

odpowiedz cytuj
  • bazyl-lewko 2013-12-23 18:42:40

a może WKKW?Są tam i sokoi i ujeżdżenie. Jest też corss, czyli adrenalina. Może spróbuj.Pozdrawiam,Madzia :)Jak masz doświadczenie w czyszczeniu to polecam WKKW!Mamy w Walewicach fajny krosik zapraszam .

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"