:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wajda zabił konia na potrzeby filmu

Dodano: 2013-04-30 22:02:03

• izapyza 2013-04-30 22:02:03

Ktos zalinkował na innym forum, obejrzalam i sie wsciekłam.Jak ktoś na silne nerwy:http://www.youtube.com/watch?v=ERoORqtne3g&feature=relmfuScena zaczyna sie 1:18:43W zyciu nie kupie zadnego jego filmu, powinno sie go tez zrzucic

odpowiedz cytuj
  • Hippika 2013-04-30 22:12:06

Skąd masz informację o tym, że ten koń zginął?

odpowiedz cytuj
  • izapyza 2013-04-30 22:18:18

ze szpitala w skowronkach.... a tak na serio to chyba nie sądzisz, że jakikolwiek koń przezyłby taki upadek? mam nadzieje, że go choc potem dobili. Słyszałam juz o tym kiedys, ale jeszcze nie widziłam tej sceny, co za koszmar

odpowiedz cytuj
  • izapyza 2013-04-30 22:28:52

http://barche.blog.onet.pl/2010/09/02/andrzej-wajda-kazal-zrzucic-konia-ze-skaly-wstrzasajace-fragmenty-filmu-popioly/tu tez ktos pisze o tym na blogu... 

odpowiedz cytuj
  • Horse Girl 2013-05-01 08:46:04

Ludzie są porąbani! Głupi film! Nienawidzę tego dziada ;c

odpowiedz cytuj
  • Hippika 2013-05-01 09:53:55

Jeśli się czerpie informacje z blogów to jakoś bym w to nie wierzyła dlatego pytam o źródło informacji. A Ty serio sądzisz, że ten koń tak spadł? To jest film, tu się stosuje różne tricki, żeby wyglądało to przekonująco. Myślisz, że jak jakiś bohater filmu miałby tak spaść to spadałby aktor, czy kaskader? Wczesny Wajda to jest klasa sama w sobie. Aktualnie kręci gnioty typu "Katyń", ale kiedyś nie było mu można nic zarzucić. Jeśli koń zdechł, o ile zdechł, to to musiał być po prostu wypadek. A to, że uwierzyłaś, że to naprawdę ten koń tak leciał to właśnie jest klasa montażysty. Jak obejrzałam ten fragment kilka razy pod rząd to już mniej więcej wiem, w którym  momencie to już był manekin, ale nie pozwoliliby koniowi tak spadać. 

odpowiedz cytuj
  • jestemzlasu 2013-05-01 12:47:46

Hippika muszę cię rozczarować, ten koń naprawdę poleciał. To były inne czasy i nikt się tak nie przejmował jak dzisiaj.Nie chcę tego ani usprawiedliwiać, ani obrzucać nikogo inwektywami. To, że ktoś jest wielkim reżyserem nie oznacza, że jest kryształowy w każdym calu. Ani to, że ktoś ma swoje za uszami nie oznacza, że jego filmy są nic nie warte.

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2013-05-01 21:11:26

Niestety, nawet gdzieś czytałam wywiad z nim, w którym padło pytanie w rodzaju czy się czegoś wstydzi w swoich filmach albo czy coś by zmienił. Wymienił właśnie tę scenę...a potem jeszcze dodał: "Ale ten koń był stary." Stary, to można go zabić? Spróbuję to znaleźć, ale nie wiem, czy mi się uda, a nie chcę podpierać się niepewnym źródłem. W ogóle może mi się tak tylko wydaje, ale ten koń wygląda, jakby mu coś przedtem dali, chodzi jakoś nieprzytomnie, nogi mu się same plączą... Podobno do tej sceny w "Panu Wołodyjowskim", gdy koń Basi się topił, też poświęcili jakiegoś dla "sztuki". Hippika, w którym momencie według Ciebie zaczyna spadać manekin? Tak pytam z ciekawości, nie żeby się kłócić.

odpowiedz cytuj
  • Zimnokrwista 2013-05-01 22:12:43

Jak na tamte czasy, to nie myślę żeby to był manekin... Biedactwo... Szkoda, że wodze się nie zaplątał o tego dziada, w głowie się nie mieści ;-(

odpowiedz cytuj
  • jazda-konna 2013-05-01 23:08:32

Powiem szczerze, że tak sobie czytam i z jednej strony się dziwię, i nie dziwię Waszym wypowiedziom. Nie dziwię się dlatego, że obecnie konie są inaczej traktowane, teraz ludzie uczą się na konikach jeździć konno, jeżdżą rekreacyjnie i spełniają mile wolny czas. Naturaliści starają się uczłowieczać konie, a jeszcze inni traktują konie jako przyjaciół lub też jako zwierzątko domowe lub członka rodziny. Jeśli chodzi o mnie to także traktuję te zwierzaki jako przyjacielskie zwierze i ruszają mnie fakty że ktoś się znęca nad koniem, że gdzieś koń padł z wycieńczenia, czy też został zagłodzony i zdechł. Uważam takie wyczyny za karygodne. Nie twierdzę że zabicie konia na planie filmowym jest karygodne, ale wróćmy do historii koni. Jest wiele filmów gdzie konie ginęły na planie filmowym. To że Wajda zabił jednego konia to pół biedy, ale jak był jakiś film kręcony (nie pamiętam dokładnie czego on się odnosił, ale coś w rodzaju ekranizacji starć krzyżaków czy też jakieś inne rycerskie walki z tamtej bądź dawniejszej epoki), kiedyś był na temat tego filmu reportaż kręcony i tam ginęły dziesiątki koni na planie.Tak samo jak weźmiemy stare westerny gdzie także zdarzały się śmiertelne przypadki jeśli chodzi o te wspaniałe zwierzaki. Ale skoro już jesteśmy w świecie westernów to może wróćmy do dawnych czasów, które są ekranizowane na tych westernach. A mianowicie w tamtych czasach konie były traktowane jako narzędzie pracy, wówczas konie które były nie przydatne, były bardzo niebezpieczne itp. były po prostu zabijane bo nikt takiego konia nie potrzebował. A może wrócimy do czasów kiedy to dzikie mustangi biegały po całych stanach zjednoczonych? Wtedy rząd USA wydał dekret, nakazując wybijanie tych wspaniałych zwierząt a nawet dofinansowując to, z racji tego że było ich za dużo. Ludzie tak się rozpędzili z odstrzeliwaniem mustangów, że w pewnym momencie zaczęło grozić im wyginięcie. Wtedy rząd USA się opamiętał i wprowadził tę rasę koni pod ochronę zakazując wybijania tych zwierząt pod groźbą surowych kar. I tak o to Mustangi są pod ochroną po dzień dzisiejszy. A jeśli chodzi o konie rasy AQH. Jak sądzicie? Dlaczego ta rasa jest uznawana za najspokojniejszą i najlepiej ułożoną rasą koni? Dlatego, bo gdy się rodził koń, który był zbyt agresywny, lub z którym nie dało się nic zrobić został odstrzelony żeby nie przekazywał złych genów. A jeśli weźmiemy tam nawet obecny sport i konie rasy AQH, to one są tak trenowane że wskakują na 2 latki patrzą co z nich będzie, jeśli dojdą do wniosku że może nic z nich nie być, sprzedają do rzeźni a czasami ewentualnie do rekreacji, ale to rzadko, bo chcą jak najszybciej się konia pozbyć. A wy się przejmujecie jednym koniem, nie patrząc na to, że kiedyś to było nagminne zachowanie, nie tylko w USA, nie tylko na Zachodzie w Europie, ale też w Polsce czy za wschodnimi granicami Polski.

odpowiedz cytuj
  • izapyza 2013-05-02 00:55:43

jazda konna- mylisz wg mnie podstawowe pojecia... przede wszystkim zupełnie czym innym jest wypadek na planie filmowym, takie zwierzętom zdarzaja sie b często, kiedy np. za duzo biega i potem ktoś mu da się napic pochopnie za szybko duzych ilosci wody, w ten sposób padł koń którego znałam na planie filmu "Ogniem i Mieczem", to byl wypadek! Do takich wypadków dochodzi często na planach filmowych, ale to zupełnie inna sprawa niz to co zrobiono-  korzystanie z zaufania, jakie miał do człowieka ten konik, co ufnie podszedł do przepasci, wierząc ze nic mu sie nie stanie, a te kreatury go zrzuciły. Włosy staja dęba jak sie ogląda te scenę...Konie i teraz sa traktowane jako narzędzie pracy. TYlko jesli koń chodzi pod siodłem, to on pracuje, i za taką pracę nalezy mu sie dobre traktowanie, na starosc jakaś łączka. Konie przeznaczone na rzez kończą gorzej, ale maja na osłode choc blogie zycie, stoja na łaczce i nie musza pracowac... Czasy sie oczywiscie że zmieniają, i dzięki Bogu, ale czy kiedys taki koń zarzynany czuł mniej, że to jakieś usprawiedliwienie? 70 lat temu Niemcy zamykali ludzi i katowali w obozach koncentracyjnych, gazowali, mordowali, uwazali, że Zyd to nie człowiek. Ale to nie jest zadne usprawiedliwienie tego co robili. Nie mozna sie powoływac na czasy, dla mnie to kiepskie tłumaczenie...Zawsze byli, są  i będą zli ludzie, którzy w lepszych czasach robia mniej złego w prostego powodu- że im na to nie pozwala prawo. A na mustangach sie nie znam, ale to są konie dzikie, koń z natury nie jest w ogóle agresywny, niemniej konie wychowane na wolnosci szczególnie boja sie człowieka, i b ciężko je z tego powodu oswoic, sądze że to bylo powodem tej "agresji"....

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"