:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wasze początki w ujeżdżeniu : )

Dodano: 2013-04-23 15:03:05
: Ujeżdżenie

• Siwy14 2013-04-23 15:03:05

Jakie były wasze początki, w jakich stajniach zaczynaliście ?

odpowiedz cytuj
  • koniaraa1789 2013-04-16 11:45:36

ja zaczynając jazdę konno zaczęłam jeździć w Smolajnach tam jeździłam przez całe wakacje na wałachu ( Belfaście ) i na klaczy (Sarze) , która niestety mieś. temu odeszła [*] ;(   <zdj. na avku>. Pamiętam jeszce te lekcje na lonży i pierwsze glaopy . Teraz aktualnie jeźdżę w Knopinie na hucułku ( Aida ) gniadosrokata klacz . Jest wspaniała :) na majówkę szykujemy rajd konno do Gietrzwałdu , juz nie mogę się doczekać :* :)  ( przesyłam wam zdj. mojej podop. na której jeźdżę Aidki ) :* 

odpowiedz cytuj
  • anitaw 2013-04-16 17:26:41

Hej, ja na razie jeżdżę rekreacyjnie ale ostatnio nakręciłam się bardzo na dresaż po przeczytaniu Prymuski. W mojej stajni nie ma nikogo takiego, żeby spytać jak to jest z ujeżdżeniem. Czy tak jak było opisane w tej książce, że koń jest ważny jak trening albo bardziej? W sensie, jeśli dobrze zrozumiałam o co tam chodziło, to że  bez dobrego konia (tzn chyba z półki sportowych) nie można wiele osiągnąć? nawet jaby sie dużo trenowało ? Trochę mnie to martwi bo w mojej okolicy nie ma takich sportowych. Choc ja sama jeżdżę na dobrym koniu profesorze. tylko że ani on nie jest wyczynowy ani moja trenerka nie jest od sportu...Na własnego konia mnie nie stać. Czy to znaczy, że nie mam szans i nie ma się co nawet łudzić?Bosh a tak bym chciała kiedyś startować w tej dyscypinie...Jak wy macie?

odpowiedz cytuj
  • Ania S 2013-04-16 17:39:28

Jeśli na razie się uczysz, to nie jest Ci potrzebny koń do sportu ani trener z papierami. Ujeżdżenie wymaga wiele pracy i od konia i od jeźdźca. W zasadzie jak pracujesz nad dosiadem, to sportowy koń Ci nic nie da, bo chodzi o Ciebie , a nie o niego. A później to tak jak ze wszystkim. Czy musisz mieć super wypasione porche żeby szpanować na ulicach czy wystarczy mały samochód do jazdy po mieście? Tak samo z koniem, jak chcesz pojechać reginalne, to nie musisz mieć sportowca na najwyższym poziomie, ale jak będziesz chciała coś więcej pojechać, to się przyda, bo twoje szanse spadają (chociażby jakość chodów). Zresztą nie tak łatwo znaleźć dobrego konia i najczęściej kończy się tak, że trzeba go sobie samemu zrobić, a to wymaga doświadczenia, które się właśnie zdobywa między innymi w szkółce.

odpowiedz cytuj
  • anitaw 2013-04-16 17:54:58

Dzieki, dużo mi rozjaśniłaś. nie myślałam o tym wszystkim... a moja trenerka jest naprawdę dobra tak myslę i umie duzo nauczyć. Jakoś źle chyba zrozumiałam z tej ksiązki, bo tam było o dziewczynie która jeździ ogólnopolskie zawody, więc to sie do niej odnosiło raczej.Będę tylko chyba  wykupywać więcej jazd, bo teraz mam jedna w tygodniu to czuje za mało.

odpowiedz cytuj
  • Saphira 2013-04-25 12:11:02

Hmm... W ujeżdżeniu ? Jakoś wolę skoki, no, ale jeśli chodzi o takie podstawy jak ujeżdżenia jak zebranie konia itd., to tak. Zaczynałam się uczyc jeździć konno na obozie jeździcekim wesołe Kopytko ( Koński Park ), tam nauczyłam się robić zwroty na przodzie i na zadzie, potem jeździłam w pewnym OJ przez jakieś 2 lata i tam ujeżdżenie ograniczało się do kłusa z miejsca, wolt, półwolt, wolt w galopie, więcej było skoków, bo jeśli chodzi o ujeżdżenie no to tam były zwykłe jazdy. Teraz szukam jakiejś fajnej stadniy i "na poczekaniu" jezdżę u mojej koleżanki na wspaniałej klaczy która się fantastycznie zbiera ( zebrała się pode mną już w mojej drugiej jexdzie po dwumiesięcznej przerwie ), w kłusie, stępie, bardzo wolnym kłusie, przejściach kłus- stęp i  w galopie. Moze nic takiego, ale ale to naprawdę wspaniały koń, szesnastoletnia klacz, po której nikt by się nie spodziewał takich umiejętności : skoki, tereny i trochę dresażu. Polecam też wszystkim, którzy chcą poprawić swoje "ujezdżenie" albo Ujeżdżenie, książkę " 101 ćwiczeń z dresażu ", z tą klacza też zaczynam robić ćwiczenia z tej książki.

odpowiedz cytuj
  • Konikowa505 2013-04-26 18:25:43

Ja zaczęłam w Lewadzie w której obecnie jeżdże od czasu do czasu. :)

odpowiedz cytuj
  • KasiaJ 2013-04-27 14:30:23

Na mojich pierwszych lekcjach jeździłam na kucyku szetlandzkim (Frejce). Wyglądałam na niej jakbym jaździła na psie. :)  Ale i tak kocham tą małą złośnicę:*

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"