:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wiadomości z Dolnego Śląska - dwie smutne refleksje w temacie "ochrona koni"

Dodano: 2013-11-13 22:21:40

• hanke 2013-11-13 22:21:40

Ostatnio wśród wieści z mojego rodzinnego regionu wyłowiłem takie dwie oto wiadomości, które budzą smutne refleksje. Przeczytajcie i oceńcie sami.1) "Koń wtargnął na jezdnię, auto rozbite""Groźny wypadek na Dolnym Śląsku. Pod koła auta wtargnął koń. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały ranne. Informację otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.Do zdarzenia doszło wczesnym wieczorem w miejscowości Orłowice (woj. dolnośląskie). Koń wszedł na jezdnię prosto przed nadjeżdżający samochód osobowy – informuje portal tvp.info pan Mateusz. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne. Obie trafiły do szpitala. Droga była zablokowana przez blisko trzy godziny – wyznaczono objazdy."http://tvp.info/twoje-info/kon-wtargnal-na-jezdnie-auto-rozbite/12984702Refleksja: los konia nieważny. Rozbite auto, 2 rane osoby, objazdy - to kwintesencja newsa. A co się stało z koniem? Kto zaniedbał opieki nad nim, tak że znalazł się na drodze? Nieważne! 2) "Rekonstruktorzy w natarciu"Jutro 95. rocznica odzyskania niepodległości. W obchodach uczestniczą coraz liczniejsze grupy entuzjastów rekonstruujących wydarzenia z przeszłości. Dla większości z nich odtwarzanie historii to po prostu hobby i to kosztowne, ale od czasu do czasu na swojej pasji mogą także zarobić. Na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych „Partynice” było dziś jak na polu bitwy. Od rana patrole konne straży miejskiej wspólnie z działaczami Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich przygotowywały się do obchodów Święta Niepodległości. Ćwiczono ostrzelanie koni, by przyzwyczaić je do huku wydawanego podczas salwy honorowej. 14. Pułk Ułanów Jazłowieckich brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej. W 1939 roku uczestniczył w walkach obronnych. Ci, którzy przeżyli wojnę, osiedlili się na Dolnym Śląsku.Stowarzyszenie uczestniczy w uroczystościach państwowych we Wrocławiu, w Trzebnicy, Oławie i Oleśnicy. Zawsze jest poczet sztandarowy, pokazy musztry kawaleryjskiej i uroczysty przemarsz konny. Nie „bawimy się” w komercję – przekonuje Adrian Jakubowski.http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/ludzie/rekonstruktorzy-w-natarciu/12975174 Refleksja: nie znam się jakoś super na trenowaniu koni, ale czy przypadkiem oswajanie ich z odłosami wystrzałów na jeden dzień przed imprezą to trochę nie za mało i nie za późno. Czy to nie jest aby w imię komercji, aby zarabić?Sam byłem rekonstruktorem drugowojennym przez 6 lat. Spotykałem się wówczas z różnymi kwestiami, także finansowymi. Nie da się ukryć, że niektórzy robią z tego dodatkowe źródło dochodu. Choć sam nie byłem ułanem, podzielam zdanie mojego kolegi rekonstruktora, że są ułani i ułanoidzi. Czy w ww. przypadku nie mamy do czynienia z tymi drugimi? Nie wiem, nie chcę oceniać. Nie znam osobiście ludzi z tych grup, o kórych była mowa w "Faktach" TVP Wrocław. Po prostu pewne pytania same cisną się na usta...

odpowiedz cytuj
  • Szary Pielgrzym 2013-11-15 19:20:00

Koń powinien być traktowany jak przyjaciel , towarzysz . Człowiek mimo swojej dominującej pozycji w związku z koniem , nie powinien jej nadużywać . Niestety konie często są zaniedbane , pozostawione bez opieki , przeciążone pracą , źle szkolone lub wręcz szkolenie przebiega w brutalny sposób tak zwane łamanie koni .

odpowiedz cytuj
  • Amanda666 2013-11-19 22:02:50

Mieszkam, spory kawalek od miejsca zdarzenia, ale tu w lodzkim tez dzieja sie podobne historie jak ta pierwsza... Facet pijany jechal ""bryczka"" i wjechal w samochod w skutek czego ZABIL oba konie! Jemu nic sie nie stalo, a konmi kto sie zajal? Zoo, czy cyrk? W PL o zwierzetach sie juz nie pamieta. Sa reformy, ankiety, posiedzenia, a czy ktores z ww przeprowadzone byly dla zwierzat? Takimi sprawami zajmuja sie jedynie fundacje/organizacje, na ktore nie ma dofinansowania, a dla rolnika na meczenie zwierzat juz fundusze sa... Chylic czola RP...

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"