:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wiązanie Konia podczas rajdu

Dodano: 2013-04-23 13:59:29
: Rajdy

• mackoo13 2013-04-23 13:59:29

JAk podczas rajdów przywiązać konia np. do drzewa ? wiem że bierze się uwiaz ale za co przywiązać , bo instruktorka mówiła że za wodze się nie wiąże. Czy można za kółko o wiązania w ogłowiu ? bo w stajni to kazali wiązać kantar na szyję :/. Ja już nie jeżdżę i dlatego pytam was z ciekawości. Bo na rajd się chyba kantaru nie bierze , no nie ?

odpowiedz cytuj
  • emolkaa 2013-04-01 09:30:27

Konia NIE WOLNO wiązać za wodze/pierścienie od wędzidła/ogólnie za ogłowie! To niebezpieczne i może zranić konia. Wiązać powinno się za kantar lub arkan i najlepiej bezpiecznym węzłem...

odpowiedz cytuj
  • Maria 2013-04-01 12:47:31

Na rajdy bierze się kantar, nawet zakłada się go pod ogłowie, nawet z doczepionym uwiązem.

odpowiedz cytuj
  • koniara1997 2013-04-02 13:29:00

W sklepach jeździeckich można czasami znaleźć specjalne na rajdy ogłowie z dodatkowym kółkiem do wiązania, za wędzidło nie wolno bo jak koń się spłoszy to se cały pysk rozwali :/

odpowiedz cytuj
  • field 2013-04-02 16:35:52

1. Na rajd bierze się kantar. Jest pod ogłowiem, przy siodle lub w plecaku/sakwie2. Uwiąz tak samo. 3. Konia nie wiąże się za ogłowie4. KOnia nie przywiązuje się do słupów, drzew itp.

odpowiedz cytuj
  • Maria 2013-04-02 16:44:09

Dlaczego nie? Pomijamy przypadek, że słup się ledwo w ziemi trzyma.

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2013-04-02 18:20:01

Pętla z uwiązu może spaść na dół, np. na korzenie drzewa. Wtedy koń może zaplątać się nogami w uwiąz i zrobić sobie krzywdę. Uwiąz, który raz zsunął się na dół może nie chcieć się dać podnieść z powrotem i koń musi z głową tuż przy ziemi czekać, aż ktoś go odplącze. Poza tym koń, nawet najkrócej przywiązany, może zacząć obchodzić drzewo albo słup naokoło i okręcać uwiąz wokół niego. Potem, kiedy się zorientuje, że nie może się uwolnić, może wpaść w panikę, a tak zaplątanego, przerażonego konia trudno odwiązać. Części z tego można nie brać pod uwagę, jeśli cały czas ma się konia na oku i kontroluje sytuację, ale jeśli trzeba go chociaż na chwilę zostawić, lepiej uważać niż potem mieć problem.

odpowiedz cytuj
  • field 2013-04-02 18:58:16

Maria-koniara1997 już wszystko wytłumaczyła :) Sama też o tym do niedawna nie wiedziałam, ale jest takie pytanie na brązie XD

odpowiedz cytuj
  • Maria 2013-04-02 19:08:10

W sumie nie rozważałam przypadku, że konia zostawia się na dłużej- sama nigdy tak nie robię (no może w boksie, jak jeszcze po coś muszę pójść) a na zewnątrz zazwyczaj przywiązuje do drzewa właśnie :) Zdarza mi się też przypiąć za ogłowie, dosłownie na moment kiedy rozbieram konia po pracy (z uprzęży).

odpowiedz cytuj
  • field 2013-04-02 19:23:06

Maria-Jak zostawia się konia na chwilkę to można, szczególnie gdy ma się go cały czas na oku ;) Ale w czasie rajdu, jest to raczej niewskazane 

odpowiedz cytuj
  • Maria 2013-04-02 19:48:06

Spoko, spoko, nie mam z tego powodu wyrzutów sumienia ;)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"