:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

rozpoczęcie nauki jazdy konno -wiek

Dodano: 2013-09-28 22:01:26

• agatarakataka 2013-09-28 22:01:26

Witam Was serdecznieJestem nową użytkowniczką portalu, szukam tu rad i informacji jak dobrze przygotować się do nauki jazdy konnej. W najbliższy wtorek mam 1 lekcję i nie mogę się doczekać :)Mam 26 lat i z tego co widzę, to w porównaniu do innych użytkowników zaczynam bardzo późno, w związku z tym mam pewne obawy czy sobie poradzę z pewnymi tematami :)Może ktoś z Was podjął naukę w podobnym wieku do mojego i mógłby podzielić się jak mu poszło?Jeżeli chodzi o kwestie kondycyjne, to uważam że jestem dobrze przygotowana-regularnie biegam i ćwiczę na siłowni, choć na pewno podczas jazdy angażowane są inne grupy mięśni.Czekam na Wasze rady i najbardziej jestem ciekawa wypowiedzi osób, które zaczynały mając mniej więcej tyle lat co ja. Dzięki! :)

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2013-09-28 22:18:54

Wprawdzie zaczęłam dużo wcześniej, ale uważam, że jazdę konną można zacząć w każdym wieku. W stajni, w której jeżdżę często widzę np. dzieci przychodzące na jazdy z rodzicami albo samych dorosłych zaczynających jeździć. W tym między innymi mojego nauczyciela matematyki, który zaczął jeździć niedługo po swojej córce.

odpowiedz cytuj
  • emolkaa 2013-09-29 09:00:13

Jazda konna jest dobra dla osób w każdym wieku ;) Często jest tak, że dzieci chcą jeździć konno, a jakiś czas później zarażają swoją pasją rodziców i... dziadków :D Więc 26 lat to mało ;p Powodzenia ^^

odpowiedz cytuj
  • agatarakataka 2013-09-29 10:38:16

Świetnie słyszeć takie słowa, bo ja już nie mogę się doczekać pierwszej lekcji :) Mam nadzieję, jak piszesz emolkaa, że uda mi się zachęcić do jazd mojego faceta, który kiedyś spadł z konia i do dziś ma dystans, ale jednocześnie czeka na moje wrażenia:)

odpowiedz cytuj
  • LoveBarwa 2013-09-29 14:29:51

Jak masz 26 lat to jesteś jeszcze młodziutka i wszystko przed Tobą :) W stadninie, w której jeżdżę, widuję wielu dorosłych, którzy dopiero zaczynają czy jeżdżą od niedawna. Radzą sobie całkiem dobrze. Niektórzy jeżdżą ze swoimi dziećmi, inni sami z siebie. Jeden pan jest tak pod 40tkę, zaczął w ubiegłoroczną wiosnę i już fajnie śmiga. Jazdę konną można zacząć w każdym wieku, zwłaszcza tą rekreacyjną., dla przyjemności. Utarło się, że jazdę konną zaczyna się bardzo wcześnie, by byc dobrym jeźdźcem, ale moim zdaniem odnosi się to bardziej do sportu. Dziecko łatwiej przyswaja to wszystko, zapamiętuje konski ruch i gdy jest dorosłe, zazwyczaj jest już wyczynowcem. Ale zaczynanie tak wcześnie nie jest jakoś specjalnie dobre dla układu kostnego malca, bo wszystko sie jeszcze kształtuje a potem są np krzywe nogi  i jest problem. A z tym sportem to też nie jest tak, że koniecznie trzeba zacząć jako dziecko. Są wspaniali osiągający sukcesy jeźdźcy, którzy zaczynali gdy mieli 18 i więcej, ale to kwestia zaangażowania, talentu i pieniedzy oraz znajomosci niestety. Ale taka jazda rekreacyjna, dla przyjemności, dla własnej satysfakcji i z miłosci do koni, może być praktykowana w każdym wieku. Więc 26 lat to jeszcze wcale nie tak duzo i moment na rozpoczęcie jazdy jest dobry, jak każdy inny.  Powodzenia w realizowaniu końskiej pasji :)

odpowiedz cytuj
  • agatarakataka 2013-09-29 19:12:56

Świetnie, super czytać takie słowa, bo nie jestem typem sportowca i raczej już nim nie zostanę, ale dbam o ruch i chciałam dotychczasowe zajęcia urozmaicić o coś nowego, a konie to zawsze coś co chciałam robić :-)Póki ci chęci i entuzjazm mam ogromne, ale czy talent - zobaczymy.Dobrze wiedzieć, że są i starsi ode mnie, którzy świetnie sobie dają radę, to dla mnie dodatkowa motywacja :)

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2013-09-29 22:35:20

Ja zaczynałam w wieku 21 lat i wtedy byłam raczej mało aktywna sportowo i naprawdę da się ;) Może początki nie są łatwe bo w stadninach jednak większość osób to młodzież w wieku 12+, ale idzie też znależć osoby w zbliżonym wieku ;) I naprawdę warto bo satysfakcja ogromna :)

odpowiedz cytuj
  • Hrenna 2013-09-30 16:55:15

Znam osoby, które zaczynały mając 30 lat, i powiem Ci szczerze, że nie poszło im gorzej niż u młodszych ludzi, więc naprawdę nie ma co się denerwować :)

odpowiedz cytuj
  • agatarakataka 2013-09-30 20:58:27

Dzięki, jutro na pewno dam czadu!!! :)

odpowiedz cytuj
  • biszkopt 2013-10-01 11:26:37

Ja zaczęłam kilka miesięcy temu mając 20 lat, teraz galopuje, skacze i czuję ogromną satysfakcje ;)

odpowiedz cytuj
  • agatarakataka 2013-10-01 15:21:28

Wow, nieźle! A jak często trenujesz?Ja dzisiaj mam 1 lekcję o 18.30, mam nadzieję że trafię na instruktora z pasją, a sama też planuję się przyłożyć do tego sportu, bo widzę że można osiągnąć imponujące efekty.Tak w ogóle chciałam przy okazji zapytać o obuwie, bo ze sportowym mam ciężko, bo mam trampki albo buty do biegania (tych mi trochę szkoda), ale mam takie skórzane botki za kostkę na obcasie 2cm, sznurowane. Czy nadawałyby się do jazdy?

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"