:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

9-letni dzierżawca konia

Dodano: 2013-02-07 14:59:12

• Alaris 2013-02-07 14:59:12

Czy jeśli mam 9 lat mogę mieć konia? Czy może na razie odpuścić sobie bo to niedobry wiek? Chodzi mi o dzierżawę. A poza tym, czy jeśli wydzierżawię konia i ma on swoje szczotki, kantary itd. to dostanę te rzeczy od właściciela?

odpowiedz cytuj
  • Honeonna 2013-02-07 15:58:28

W tym wieku (i jeszcze lata później) podstawą są osoby, które mogą Ci pomóc. Dzierżawa, zwłaszcza pełna, czyli koń dla Ciebie na wyłączność, to prawie jak posiadanie własnego zwierzaka. Trzeba pamiętać o terminach weterynarza, umieć zauważyć początki choroby, opatrzyć samemu jakieś małe skaleczenia, wiedzieć np. czy kowal nie robi czegoś zupełnie bez sensu ("Zobaczysz, okujemy i od razu kopyta mu się przestaną kruszyć!"), porozmawiać z właścicielem pensjonatu, czy koń nie dostaje za dużo albo za mało do jedzenia. Mimo najlepszych chęci sama nie będziesz w stanie tego ogarnąć, tak samo jak ja bym nie była, chociaż jestem starsza od Ciebie. Potrzebujesz kogoś z wiedzą, kto zawsze będzie mógł Ci pomóc i kto będzie po prostu prezentował się na tyle poważnie, że kowal, weterynarz będą go traktować serio. Idealni byliby jeżdżący rodzice, ale można też poszukać pensjonatu, którego właściciel zna się na rzeczy i pomagałby Tobie i rodzicom wszystkiego dopilnować. Inna sprawa, że to dodaje mu dużo obowiązków, ale może da się jakoś dogadać. Trzeba też sprawdzić, czy ta osoba wie, co robi czy tylko myśli, że wie, co robi. Po prostu musi być zawsze ktoś naprawdę obeznany z tematem, żeby dobrze się żyło dzierżawcy i koniowi. Może to być sam dzierżawca, mogą to być inne osoby, które mu pomogą, ale niech będzie ktokolwiek.Możesz na pierwszy raz wziąć konia w półdzierżawę, czyli "na spółkę" z kimś innym albo z właścicielem. Wtedy masz na ustalone dni konia zapewnionego dla siebie, a jednocześnie właścicielowi albo drugiej osobie też zależy na zwierzaku, więc może coś Ci pomogą w razie potrzeby. Poza tym jeśli właściciel bierze na siebie kupowanie wszystkiego, umawianie weterynarza itp, a Twoi rodzice mu tylko płacą, odpada Ci sporo zmartwień. Możesz być np. przy szczepieniu, zobaczyć, jak to wygląda, jak przygotować konia do wizyty itd, a jednocześnie nie ma stresu, że jak zapomnisz, to coś się stanie albo że np. weterynarz skasuje Twoich rodziców podwójnie, bo zauważy, że nie znacie normalnych cen.Co do tego, czy dostaniesz gołego konia, czy z całym sprzętem, czy może tylko z siodłem i ogłowiem, to zależy od właściciela i umowy, jaką spiszecie. Tak samo z odpowiedzialnością za ewentualne kontuzje i leczenie.

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2013-02-07 16:02:00

Raczej jesteś jeszcze za młoda. Pomyśl że nie masz raczej tyle siły żeby samodzielnie zająć się koniem. Ewentualnie dałabyś radę z bardzo spokojnym kucykiem szetlandzkim. Jednak podczas Twoich jazd i zajmowania się koniem powinien być z Tobą ktoś starszy kto się będzie Tobą opiekował i odpowiadał za Ciebie. Więc na obecną chwilę lepiej jeździj często w jakiejś szkółce, tam ucz się zajmować końmi, a z dzierżawą jeszcze poczekaj.

odpowiedz cytuj
  • Equator 2013-02-07 16:47:20

Tylko pamiętaj że za tego konia bedą odpowiadać Twoi rodzice bo Ty jesteś niepełnoletnia .Moim zdaniem nawet dzierżawić konia powinno sie tylko wtedy kiedy się już bardzo borze jeździ i nauczyło się wszystkich podstaw .Teraz kiedy zaczynasz powinnaś jeździć na jak największej liczbie koni bo każdy koń jest inny i na kazdym uczymy się czego innego .

odpowiedz cytuj
  • CZEJEN2011 2013-02-08 08:27:17

wiesz, mó 9 letni synek bardzo chciał miec swojego konia ja jestem instruktorem i sama mam konia więc po namowach mu go kupiłam, jest to kuc walijski, al eniestety po jakimś czasie okazało sie, że fasynacja mineła i kucyk stał w stajni samotny, więc może jeszcze się zastanów i upewnij czy napewno własny koń to to czego naprawdę pragniesz, a nasz kucyk pozostał w rodzinie tylko że "pracuje" w rekreacji ciesząc się zainteresowaniem ale już z nnych dzieci

odpowiedz cytuj
  • karina660 2013-02-08 19:56:06

moim zdaniem nie ja mam 14 i boje się kupić konia...baje sie czy będe spełniać swoje obowiązki

odpowiedz cytuj
  • Maria 2013-02-08 22:10:48

Uważam, że to za wcześnie, i to o dużo. Znajduję wiele argumentów, że najrozsądniej jest kupić konia, kiedy skończy się okres dojrzewania :). Tak, właśnie tak.

odpowiedz cytuj
  • paula04 2013-02-09 13:11:30

Uważam, że to za wcześnie, i to o dużo. Znajduję wiele argumentów, że najrozsądniej jest kupić konia, kiedy skończy się okres dojrzewania :). Tak, właśnie tak.Właśnie. Dodatkowo jeszcze szkoła i skąd wiesz czy nie zajmie ci o wiele za dużo czasu i zabraknie na konia? Jeśli chcesz koniecznie dzierżawić konia to poczekaj do wakacji ;)

odpowiedz cytuj
  • apsurd 2013-02-09 14:02:13

myślę że tak ja dostałam konia jak miałam 10 lat a mam 12 jest kochanym wielbicielem i częściąrodziny .jeżdże na nim bez kantara i siodła siadam na zadzie albo galopuje bez rąk a on jest mi oddany

odpowiedz cytuj
  • Maria 2013-02-09 14:13:03

OK, ale to co innego, kiedy reszta rodziny może się zająć koniem. Najczęściej jest tak, że za konia jesteśmy odpowiedzialni sami

odpowiedz cytuj
  • EquestrianDressage 2013-02-09 14:56:08

"moim zdaniem nie ja mam 14 i boje się kupić konia...baje sie czy będe spełniać swoje obowiązki" Boisz się? A co pisałaś w innym poście? " ja mam mażenie aby mieć średnią na koniec roku 4.4 bo w tedy tata kupi mi flossa." ( http://forum.galopuje.pl/f,poznajmy-sie,96914,0.html) A z twojego opisu profilowego wynika, że Floss to koń.Więc kłamiesz?

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"