:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wyposażenie na rajd konny.

Dodano: 2012-02-08 08:25:26
: Rajdy

• blidu 2012-02-08 08:25:26

Powoli zbliża się okres wiosenno-letni i pewnie wielu z Was już myśli o kilku dniowych rajdach, nie ukrywam że temat ten jest mi nieco obcy, ale bardzo mnie interesuje. Na razie próbuję ogarnąć temat logistyki oraz ekwipunku który należy mieć ze sobą, czyli tzw. minimum koniecznego. Zapewne wielu z Was ma za sobą takie rajdy liczę więc na pomoc z Waszej strony i cenne wpisy. Pozdrawiam Blidu.

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2012-02-08 15:09:11

Generalnie według mnie to wszystko zależy od tego, gdzie na rajdzie nocujemy, jakie mamy warunki. Ja bym brała: -ekwipunek konny- bryczesy, czapsy, kask- wygodne buty- raczej trekingi niż buty do jazdy konnej-ciepła bluza- spodnie na zmianę- bielizna-kurtka przeciwdeszczowa- śpiwór i karimata- jeżeli nocujemy w namiotach- plecak lub sakwy, aby móc w nich przewieźć ekwipunek podręczny- coś do picia, suchy prowiantDobrze jest jak na rajdach rzeczy są dowożone samochodem, a nie trzeba ich wieźć na koniu, jednak jest to bardzo duże obciążenie.

odpowiedz cytuj
  • blidu 2012-02-10 10:07:27

Dzięki za radę, sporo tego. Ale dało mi to do myślenia że na rajd potrzebny będzie samochód. Szkoda dociążać konie dodatkowym balastem. Pozdrawiam Darek.

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2012-02-10 19:03:33

Tak samochód może być potrzebny. Zapomniałam napisać jeszcze że powinniście mieć jedną podręczną apteczkę która jedzie z Wami (nie w transporcie), tak w razie czego. A z takich rzeczy może Wam się przydać puder taki dla dzieci, na obtarcia bardzo pomaga. I ewentualnie środki przeciwbólowe- jednak jeżeli będą jechały z Tobą dzieci to nie możesz im podać leków bez zgody rodziców.

odpowiedz cytuj
  • redakcja 2012-02-11 22:31:36

Zależy na ilu dniowy rajd jedziesz...Ale mimo wszystko dla konia musisz wziąć: coś do jedzenia (chyba że na noc zatrzymujesz się w jakiś określonych miejscach), mini zestaw kowala - podkowiaki, młoteczek, zapasowe podkowy (to na wypadek gdyby coś się stało); oczywiście jeszcze jakąś apteczkę... i dużo wgl tego jest - jadąc na rajd trzeba wszystko skrupulatnie przemyśleć ;/Ale w tym `minimum koniecznym` znajduje się to co wyżej.

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2012-02-11 22:43:23

A no o jedzeniu dla konia nie napisałam bo to jak dla mnie oczywiste ;) Ja jechałam na koniach nie podkutych więc te wszystkie akcesoria kowalskie odpadały. A i możecie pomyśleć też o mini apteczce końskiej, w razie jak koń się obetrze, skaleczy, itp. Nie wiem co powinno w niej być.

odpowiedz cytuj
  • blidu 2012-02-12 16:20:53

Dzięki za rady, przydadzą się napewno . Ja swoich koni nie kuję więc akcesoria kowalskie odpadają a co do paszy myślę że zorganizuję popas w gospodarstwach lub stajniach które wcześniej ustalę.

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2012-02-12 22:13:53

Tak to jest bardzo dobre rozwiązanie. Jak coś to chętnie pomogę, pytaj ;) Byłam na paru rajdach ;)

odpowiedz cytuj
  • horselover 2012-02-15 16:26:15

Ale też pamiętaj, że jak z dnia na dzień dasz koniowi inną paszę, to to się może źle skończyć. Chociażby kolką. Więc paszę trzeba ze sobą mieć taką, do jakiej koń jest przyzwyczajony. Ale myślę, że do tego dobrym rozwiązaniem, będzie kilka dni przed rajdem wziąć paszę i zawieźć na miejsce samochodem albo coś ;) Apteczka, picie, jedzenie, kantar i uwiąz dla konia koniacznie jeżeli konie chodzą na ogłowiach. Ciuchy to oczywiste, aparat, żeby zrobić pamiątkowe zdjęcia :pKoniecznie telefon! W razie gdybyście się zgubili/ coś by się stało, żeby móc zadzwonić po pomoc. Dokumenty, pieniądze, paszporty koni, czy coś, bo może was straż miejska złapać i zażądać okazania dokumentów koni (chodzi o szczepienia). I kurtka przeciwdeszczowa - przydaję się, nawet jak "niby" świeci słońce, to i tak może lunąć :P Pozdrawiam ;)

odpowiedz cytuj
  • blidu 2012-02-16 22:50:39

jeszcz raz dzięki za info. mam nadzieję że podołam :), a jakie dłógie powinny być odcinki, bo to będzie miało znaczenie przy wwcześniejszym wyznaczaniu miejsc na popas ?

odpowiedz cytuj
  • Oczy Nocy 2012-02-16 23:18:17

To zależy od grupy a także od kondycji koni. Jeżeli masz kiepsko jeżdżąca grupę, to najlepiej co godzina odpoczynek. Jeżeli grupa jeździ dobrze i widać że nie jest zmęczona to spokojnie co 2-3 godziny. Tak samo z końmi, jeżeli kondycyjnie są słabe to popasy musisz robić częściej, a jeżeli same młode konie do tego z dobrą kondycją to wystarczy rzadziej.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"