:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wypucował konia w myjni!

Dodano: 2013-11-07 20:06:28

• hanke 2013-11-07 20:06:28

Wiadomość za http://www.fakt.pl/wlasciciel-umyl-konia-na-myjni-samochodowej,artykuly,425343,1.htmlJarosław Kossowski (48 l.) z Pyrzyc (woj. zachodniopomorskie) zabrał konia na myjnię samochodową! Jak twierdzi, bardzo kocha zwierzaka, dba o niego i chciał go tylko umyć i wymasować. Nie sądził, że dbałość o zwierzynę zakończy się prokuratorskimi zarzutami.Pan Jarosław postanowił dokładnie umyć swojego ogiera Gibona (4 l.). Nie myślał długo, dosiadł go i pojechał... na bezdotykową myjnię samochodową! Ustawił zwierzynę w boksie, wziął lancę do ręki i zaczął od mycia kopyt po czym płynnie przeszedł do całego ciała. Użył do tego wszystkich programów, a zakończył woskowaniem!– Chciałem dokładnie umyć konia, a przy okazji zrobić mu hydromasaż. To pomaga w rekonwalescencji po zawodach – tłumaczy Kossowski. – Fakt, że nie stać mnie na specjalistyczne zabiegi spowodował, że wybrałem właśnie myjnię. Dla kilkusetkilogramowej zwierzyny ciśnienie strumienia jest wręcz przyjemne – dodaje. Jak tłumaczy właściciel, na początku koń bał się trzasku uruchamiania maszyny. Później przyzwyczaił się i spokojnie czekał na zakończenie mycia. Potem czysty i pachnący koń wrócił do stajni, gdzie czekało na niego pożywienie. Mieszkaniec Pyrzyc nie spodziewał się, że wkrótce do jego domu wkroczą policjanci. Tak się właśnie stało, bo inspektor weterynarii stwierdziła, że 48-latek myjąc konia w myjni znęcał się nad zwierzyną.Jak o tym się dowiedziała? Dotarła do nagrania z monitoringu zainstalowanego w myjni. Kryminalni z pyrzyckiej komendy wszczęli postępowanie w tej sprawie. Właścicielowi konia przedstawiono prokuratorski zarzut znęcania się nad zwierzyną. Sprawa trafiła przed oblicze temidy, gdzie uznano, że mycie konia nie jest przestępstwem. – Moje konie to championy nigdy bym ich nie skrzywdził – mówi zbulwersowany Jarosław Kossowski.– Takie postępowanie jest krzywdzące dla zwierząt. Woda pod takim ciśnieniem rani ich tkanki i sprawia ogromny ból – mówi Zbigniew Gabryś, powiatowy inspektor weterynarii.Ostatecznie postępowanie w tej sprawie zostało umorzone, ponieważ woda, którą myto była pod małym ciśnieniem. Nnie dopatrzono się znęcania nad koniem.

odpowiedz cytuj
  • Szary Pielgrzym 2013-11-08 18:01:52

Mycie konia w myjni samochodowej , jest skrajnie nieodpowiedzialnym działaniem . Myjnie te nie są przystosowane do potrzeb koni . Stosowanie środków do nabłyszczania i ochrony lakieru samochodowego do pielęgnacji konia skończy się problemami dermatologicznymi u konia . Hanke ,czy mógłbyś zamiast tego artykułu o koniu w myjni ,opisać sytuację koni w Polsce w okresie międzywojennym to jest lata 1920-1939 z uwzględnieniem zagadnień : Czy była prowadzona prowadzona hodowla koni z przeznaczeniem na rzeź , tak jak ma to niestety miejsce dziś (konie zimnokrwiste 80% populacji idzie na mięso) Jak traktowali konie Magnaci , Szlachta , plebs . Jakie rasy koni dominowały w wyżej wymienionych warstwach społecznych . To by było o wiele ciekawsze niż artykuł o koniu w myjni . Pozdrawiam .

odpowiedz cytuj
  • hanke 2013-11-13 21:53:59

Witaj Szary Pielgrzymie! Chętnie spełniłbym Twoją prośbę, ale niestety takiej wiedzy nie posiadam. Trochę interesują mnie kwestie wykorzystania koni w siłach zbrojnych II RP, ale "w cywilu" dużo mniej.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"