:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Zajeżdżanie konia, natural książki

Dodano: 2013-05-17 21:44:14

• Sulek-moje szczescie 2013-05-17 21:44:14

Czy znacie jakieś dobre ( w miarę tanie, nie po 200zł) książki, które przygotowują do zajeżdżania konia. Zależy mi na tym, by było w nich prezentowane naturalne podejście. Różne zabawy z koniem, niekoniecznie zajeżdżanie również mile widziane! ;) Nie myślcie sobie, że nie wiem, jak się zajeżdża konia! Chyba każdy wie że wiedzy nigdy mało... ;) XD

odpowiedz cytuj
  • Andaluz123 2013-05-18 09:00:47

Ode mnie dla was - ale to kosztuje dość drogo Nowoczesny trening konia-W książce m.in:- ćwiczenia rozciągające, masaż- Monty Roberts: Join up, Intelligent Horsemanship- Mark Rashid: bierne przywództwo- Dan Franklin: pozytywne myślenie- Pat Parelli: 7 zabaw- Michael Peace: Think Equus- Ross Simpson: kliker (pozytywne wzmocnienie)- Sara Fisher: TTEAM, TTOUCH- lonżowanie wodze pomocnicze- praca na długich wodzach

odpowiedz cytuj
  • jazda-konna 2013-05-18 09:38:44

Polecam to: http://hippika.pdm-promo.pl/sklep/product_info.php?cPath=5_72&products_id=57 bo przez ciekawych autorów stworzone masz dwie płyty z filmami gdzie jest wszystko pokazane, oraz podręcznik który jest uzupełnieniem tych filmików. Sam także zamierzam sobie to zakupić w nadziei że faktycznie okaże się być dobre. Co prawda cena nie jest PONIŻEJ 200 zł bo cena tego zestawu to 280 zł, ale i tak uważam że to grosze w porównaniu z zawartością jaką opisują. Dodam jeszcze, że jeśli chcesz porządną książkę to musisz wydać porządne pieniądze. Możesz sobie zakupić książkę ode mnie dla was za jakieś grosze, bo ona kosztuje chyba 100 zł i jest owszem dobrą książką, może coś wywnioskujesz ale książka ode mnie dla was nie jest podręcznikiem a tutaj teoretycznie masz podręcznik chociaż to słowo pewnie trzeba wziąć w wielki cudzysłów. Więc podsumowując, jeśli twierdzisz że umiesz lub wiesz jak się zajeżdża konie i po prostu chcesz pogłębić swoją wiedzę to możesz kupić sobie bubel za 60 zł ale moim zdaniem szkoda pieniędzy, bo jeśli faktycznie już zajeżdżałeś konie, trenowałeś konie, to gwarantuję że będziesz żałował tego, iż wydałeś 60 zł na książkę z której łącznie, może z 2 strony się przydały. Niestety, Ty nie płacisz za ilość kartek zapisanych oraz za okładkę i zdjęcia, płacisz za część wiedzy którą się dzielą autorzy. Część dlatego, bo nikt w pełni rozumny trener koni nawet że by był najlepszy na świecie, za żadne pieniądze nie podzieli się swoją CAŁĄ wiedza na temat trenowania koni.

odpowiedz cytuj
  • Maria 2013-05-18 13:03:51

Dodam tylko tyle, że polskie wydanie "Ode mnie dla was" będzie wznawiane, dla tego chyba nie warto wydawać pieniędzy za książkę z drugiego obiegu, tylko taniej kupić nowe wydanie.

odpowiedz cytuj
  • Balija 2013-07-18 16:21:30

Andaluz123:"(...)Nowoczesny trening konia (...)"Andaluzie, a czy czytałeś/aś tę książkę? Moim zdaniem o kiepska pozycja, dla kogoś kto ma doświadczenie i chce jedynie poszerzać swoją wiedzę na temat pracy z końmi (w tym zajeżdżania). Informacje o niektórych metodach są ogólnikowe (niektóre do bólu) i są najzwyczajniej zbiorem podstawowych informacji o różnych technikach pracy z ziemi. Większość ćwiczeń jest opisana na 2 stronach (z czego minimum! połowa miejsca to zdjęcia z krótkim komentarzem) i jest potraktowana jak dla mnie zbyt powierzchownie, dlatego nie zdecydowałabym się na podstawie tych opisów stosować technik, których wcześniej nie znałam-książka nie dała mi poczucia dogłębnego zrozumienia ich sensu i formy. Ja na tej książce osobiście się przejechałam, liczyłam na coś więcej.Aczkolwiek za godny uwagi, duży plus tej książki to rozwinięcie (w porównaniu do innych ćwiczeń) tematu lonżowania, (sposób, sprzęt+jego dopasowanie, ćwiczenia na lonży). Ustanawia dobrą podstawę stosowania tej metody.Polecam książkę "Jak rozmawiać z koniem?" (Kerstin Diacont). Na wstępie są tłumaczone naturalne mechanizmy w końskim stadzie (np. komunikacji, hierarchii) przełożone na wykorzystanie w szkoleniu konia, oraz anatomiczne podstawy jazdy konnej. Opisane są wymagania podczas jazdy, zarówno od konia jak i od jeźdźca. Kolejność omawianych zagadnień odpowiada kolejności rozwijanych umiejętności. Pod koniec opisanie kilku ćwiczeń rodem z ujeżdżenia i konkretnych problemów wraz z ich genezą i rozwiązaniem. Jasno przedstawiona kolejność działań, dodatkowo podsumowujące wypunktowanie omawianych treści, zastosowany język jest atrakcyjny, przez co książka jest skonstruowana w bardzo zrozumiały sposób.Uważam że jest przydatna przy zajeżdżaniu konia, rozwiązywaniu pewnych problemów z zajeżdżonymi końmi, rozwijaniu swoich umiejętności i wiedzy, a może nawet lekki "wstęp" do dyscypliny ujeżdżenia.Zaczęłam czytać "Trening konia sportowego" (Christopher Bartle, Gillian Newsum). Po wstępnym przejrzeniu jej na stoisku Cavaliady, zdecydowałam się ją kupić ze względu na wszechstronność ćwiczeń (co uważam za bardzo istotne, tak samo jak i rozwój jeźdźca), stopniowe przejście od podstaw do zaawansowanego treningu, konstrukcję ćwiczeń (cel, definicja, jak wykonać i wprowadzić ćwiczenie, najczęstsze błędy, czasem dodatkowo język ciała i postawa jeźdźca, rysunki i zdjęcia, odległość między drążkami, przeszkodami itd). Zwróciłam też uwagę na to, czego według autorów wymaga się od jeźdźca-osobno od postawy podczas jazdy i osobno od wiedzy (w tym końska anatomia) itd, itd. Mogę się wypowiedzieć więcej na ten temat kiedy książkę przeczytam.;)

odpowiedz cytuj
  • Laya 2013-07-19 19:15:40

Ja mam taką niezbyt grubą książkę o zachowaniach koni, która może posłużyć za praktyczny dodatek c: Są to: "Sekrety końskiego umysłu". Wyjaśnia jak pozbyć się pewnych złych nawyków oraz wykształcić prawidłowe reakcje. Naprawdę polecam : )

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"