:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Zakwasy po treningu

Dodano: 2013-12-11 20:51:30
: Rekreacja konna

• mrsalex 2013-12-11 20:51:30

Jeżdżę już dwa i pół roku. Od pół roku regularnie, raz w tygodniu mam trening. I za każdym razem mam zakwasy zazwyczaj wewnętrznych część ud. Najśmieszniejsze jest to, że takie same zakwasy miałam po miesięcznej przerwie jak wsiadłam, jak i takie same były po tygodniu nie jeżdżenia. No i  właśnie chciałabym coś z tym zrobić, bo już mam dosyć chodzenia jak kaczka, bo mnie nogi bolą xd Gdzieś czytałam, że to przez złe roziągnięcie/ rozgrzanie mięśni? Znacie na to jakiś sposób-cud? Pozdrawiam! ;)

odpowiedz cytuj
  • emolkaa 2013-12-12 13:08:34

Powodem wyżej wspomnianych zakwasów mogą być źle lub za mało rozgrzane mięśnie. Spróbuj przed jazdą się porozciągać czy pobiegać... może pomoże :) No i pamiętaj o przynajmniej 10 min stępa na początku jazdy - wtedy też twoje mięśnie będą miały czas się rozgrzać.

odpowiedz cytuj
  • LoveBarwa 2013-12-15 11:35:56

Znajomy problem. Mój jednak zniknął w wakacje, kiedy dzięki pracy przy koniach jeździłam codziennie. Mięśnie się wyrabiają i nawet po ciężkim treningu zakwasów nie ma, albo są dużo lżejsze niż być mogły. Po wakacjach jednak zaczęły się jazdy co tydzień i nie ma opcji bym jeździła częściej. Domyślam się że też jesteś w takiej sytuacji. I na takie zakwasy też jest rada. Ta cała rozgrzewka to niby takie nic, ale pomaga bardzo. Przed jazdą warto się porozciągać, powyginać, pokręcić bioderkami. Szczególnie porozciągać mięśnie wewnętrznej strony ud. Już siedząc na koniu też można porobić rozmaite ćwiczenia, które pomogą się rozluźnić i rozgrzać nieco mięśnie. Zakwasy nawet jeśli wystąpią, będą dużo mniej dokuczliwe a i ryzyko kontuzji w czasie jazdy znacząco maleje przez wyżej wspomniane zabiegi. A już tak na dłuższą metę, warto wziąć się za ćwiczenia nie tylko pół godziny przed jazdą, ale tak na co dzień, by ciało nabrało elastyczności. Wysportowani, wygimnastykowani ludzie mają lepszą kondycję i radzą sobie lepiej z jazdą konną, która choćby się nie wydawało, wymaga niezłej kondychy :)Pozdrawiam

odpowiedz cytuj
  • Zenek 2014-01-03 14:18:51

Masz podobny problem, z jakim ja kiedyś się potkałam. U mnie jest to spowodowane tym, że za szybko rosnę (mam już prawie 180) i rozwiązałam go regularniejszą jazdą ( co najmniej dwa razy w tygodniu), wtedy organizm przyzwyczaja się do tej formy aktywności. No i nie można zapominać o rozgrzewce, jest o tym dużo materiałów i internecie, można też poprosić instruktora o dodanie jej do treningów.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez galopuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

z siedzibą w ,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"