:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Strój jeździecki, Pielęgnacja gumowego obuwia - zdjęcie, fotografia
Natalia Rosiak - blog 04/01/2012 14:45

Witam ! to mój pierwszy i mam nadzieję ,że nie ostatni wpis :) .

Jak pewnie większość z was ja mam gumowe sztyblety i oficerki.Mimo,że są gumowe je też trzeba pielęgnować żeby wyglądały estetycznie.Napiszę na przykładzie sztybletów .Po jeździe szczególnie w takie deszczowe dni tak gdzie piasek na dworzu robi się błoto czy chcemy czy nie chcemy i tak zawsze mamy wybrudzone buty chociażby od kurzu ze słomy czy siana ,a to gdzieś wdepniemy w coś brudnego i już buty brudne przychodzimy do domu i co dalej ? o tym właśnie chcę opisać .Jako pierwszą czynność myjemy buty wodą najlepiej słuchawką prysznicową możemy umyć je płynem do mycia naczyń.Następnie dokładnie suszymy ręcznikiem.Żeby dłużej zachowały swoją czystość możemy je jak już są suche przetrzeć szmatką z oliwką dla dzieci.Zachowają ładny kolor i połysk na dłużej.Czasem przydatne są spray"e np. do uszczelek samochodowych ,które można kupić na stacjach benzynowych albo inne areozole do pielęgnacji rzeczy gumowych .Są to tanie rzeczy .Takie patenty przydatne są na zawody kiedy chcemy żeby nasze buty się błyszczały i ogólnie ładnie wyglądały polecam oliwkę doskonale spełnia zadanie.Środki do uszczelek też działają super :) .

Reklama

Pielęgnacja gumowego obuwia komentarze opinie

  • Piotr 2015-05-20 23:57:58

    Mam gumowe oficerki Aigle ...hmmm...no oliwka jest ok...ale smugi ...delikatne otarcia...znikają nie do końca po użyciu czarnej pasty do butów...tyle sa potem lekko klejące w dotyku...oliwka super nabłyszcza ale do wyschnięcia ...potem musze długo jechać sciereczka...i znowu wychodzą te ślady obtarć...jest też  płyn do pielęgnacji kaloszy firmy hunter...ale kosztuje prawie 40 zł...mam zamiar spróbować środka do uszczelek i pielęgnacji opon...zobaczymy co sie sprawdzi lepiej...

  • Nikola 2014-01-25 22:15:22

    To są sztyblety Fouganzy?

  • Agnieszka 2013-06-24 18:40:37

    Fajny wpis, bardzo pomocny . Jeżdżę 5 lat a o tym patencie z oliwką dla dzieci nie wiedziałam :)

  • Gabriela Wojtasik 2013-01-11 17:20:56

    Myślę tak samo jak ty. Ja też mam sztyblety, ale także oficerki

  • Dominika Stańczak 2012-12-05 15:56:16

    Niestety nie mam zielonego pojęcia jak czyścić gumowe buty jeździeckie. Ja posiadam skórkowe sztyblety, więc nauczyłam się czyścić je. Ciebie interesuje pielęgnacja gumowych, więc sie nie rozpiszę.Pozdrawiam.

  • Angelika - 2012-11-18 13:45:20

    Posiadam te same sztyblety, również jak większość osób jeżdżących m.in. rekreacyjnie. Ja zawsze przecieram je mokrą, wilgotną gąbką, aż pozbędę się błota i brudu, a następnie wycieram suchą szmatką. Wczoraj jednak zostały mi na nich białe "kawałeczki" nitek, włókienka ze szmatki, i nie mogę się ich pozbyć...

  • Agata 2012-11-17 18:28:12

    Ja też posiadam dokładnie takie same sztyblety. I przydatny wpis.

  • Ewelina Gryszka 2012-09-06 13:56:27

    mam identyczne buty. :) napewno się przyda ten wpis. :D 

  • karolina a co cie to 2012-08-31 11:00:40

    fajne sposoby ;)miło że napisałaś o tym bo zawsze jak wracam do domu to tata się denerwuje że mam brudne sztyblety ;p

  • Klaudia Konin 2012-07-30 13:36:11

    Też mam takie buty, ale nie wiem czy wycierać je ręcznikiem. mogą pozostać włókna, czy cos w tym stylu (tak myślę).

  • dora k 2012-06-09 20:39:33

    też mam takie same :D Na pewno mi się przyda, nigdy nie mogę dokładnie doczyścić moich sztybletów, a teraz będą wyglądały prawie jak nowe :D

  • Natalia Rosiak 2012-04-30 14:52:41

    Dzięki wielkie wszystkim.Nivea też próbowałam ale bambino lepszy jeśli chodzi o kremy ; ) pasta do butów kremowa jest najlepsza : )

  • Redakcja galopuje.pl 2012-04-09 13:16:54

    Dzięki, bardzo się przyda. Mam dokładnie takie same :)

  • Julia 2012-04-08 21:09:48

    hmm jak pisaliście o skórzanych co do tego - najpierw polecam wyczyscic wilgną szmatką , potem , nasmarować zwykłym kremem nivea czy cos w tym stylu wsmarowac to butki się będą świecic i troszku pachniec ;p

  • Redakcja galopuje.pl 2012-03-23 18:01:22

    Fajny wpis, dzięki ;)
    Daję 5.

  • Natalia Rosiak 2012-01-08 09:13:53

    Tak ,postaram się w najbiższym czasie ;) 

  • Marta K 2012-01-05 21:27:58

    A napiszesz też o skórzanych?

Dodajesz jako: |